Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 18 kwietnia 2025 21:09
WAŻNE:
  • MOŻLIWE BURZE! Ostrzeżenie obowiązuje dla Krosna i powiatu krośnieńskiego w piątek (18 kwietnia) od godz. 14:00 do 21:00. Burzom miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 25 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Lokalnie grad.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Spektakl teatralny: Rachel czy Pepka, czyli geszefty, szmoncesy i kłopoty Singera

Spektakl teatralny: Rachel czy Pepka, czyli geszefty, szmoncesy i kłopoty Singera

Kategoria:

Już 8 stycznia w sali widowiskowej „Wczasowicz” w Iwoniczu-Zdroju o godz. 19:00 odbędzie się Spektakl teatralny: "Rachel czy Pepka, czyli geszefty, szmoncesy i kłopoty Singera"

Cena biletu: 50 zł 

Sprzedaż biletów:

  • Centrum Kultury i Czytelnictwa w Iwoniczu-Zdroju, ul. Plac DIetla 2
  • Biurze Turystycznym OMNIBUS, ul. Plac Dietla 1
  • godzinę przed spektaklem w kasie sali widowiskowej


Sala Widowiskowa "Wczasowicz" Iwonicz-Zdrój, podkarpackie
Rozpoczęcie: 08.01.2024
Wernisaż wystawy "Instalacje graficzne” Justyny Kazaneckiej Wernisaż wystawy "Instalacje graficzne” Justyny Kazaneckiej Regionalne Centrum Kultur Pogranicza oraz Pracownia Grafiki Tradycyjnej zapraszają na wystawę „Instalacje graficzne” Justyny Kazaneckiej. W Galerii Szarej prezentowane będą prace łączące klasyczne techniki druku z instalacją i rysunkiem. Artystka eksploruje temat gestu, rytmu i przestrzeni, tworząc narracje graficzne z pogranicza abstrakcji i codzienności. Wernisaż odbędzie się 22 kwietnia o godz. 17.00, a wystawa potrwa do 30 maja.O wystawieWystawa prezentuje twórczość Justyny Kazaneckiej - artystki wizualnej i graficzki, której praktyka artystyczna opiera się na eksperymentowaniu z klasycznymi technikami druku oraz łączeniu ich ze współczesnymi formami wyrazu wizualnego, takimi jak instalacja, rysunek czy działania przestrzenne. Jej działalność artystyczna koncentruje się na rozwijaniu narracji graficznych z pogranicza abstrakcji i poetyki codzienności.Prezentowane na wystawie prace charakteryzuje warsztatowa precyzja, dbałość o strukturę materii graficznej oraz zainteresowanie rytmem i powtórzeniem. Odbitki, często realizowane w technikach druku wypukłego i wklęsłego, ukazują złożone relacje między gestem a jego trwałym śladem - grafiką jako zapisem ruchu i obecności. W kompozycjach pojawia się również dialog z przestrzenią - prace niekiedy wychodzą poza ramy pojedynczego obrazu, tworząc siatki znaczeń i sekwencje, które widz może odczytywać niczym graficzne partytury.W warstwie wizualnej artystka korzysta z palety ograniczonej do czerni, bieli i szarości, co uwydatnia kontrasty, faktury i głębię przestrzenną. Pojawiające się w niektórych pracach elementy rysunku i kolażu budują delikatną narrację - fragmentaryczną, otwartą na interpretację i wpisującą się w szerszy kontekst refleksji nad pamięcią, czasem i formą. Obecna wystawa stanowi przegląd wybranych realizacji artystki z ostatnich lat, ukazując konsekwencję i jednocześnie otwartość jej poszukiwań twórczych.O artystceJustyna Kazanecka - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na wydziale Grafiki i Sztuki Mediów oraz Liceum Plastycznego w Krośnie w specjalności rzeźba w drewnie/snycerstwo. Uczestniczka zajęć w Pracowni Grafiki Tradycyjnej Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Obecnie - członkini i współzałożycielka istniejącego we Wrocławiu od 2020 roku Kolektywu Zbiór (wcześniej Zbiór Pusty) tworzącego niezależną przestrzeń artystyczną: SERWIS - Galeria Pracownia. Instruktorka grafiki warsztatowej w Centrum Kultury Agora we Wrocławiu. Projektantka graficzna, autorka instalacji artystycznych, rysunków i grafik. W pracy artystycznej wykorzystuje tradycyjne techniki druku łącząc je z elementami instalacji. Entuzjastka animacji, muzyki lat 70. i zestawiania sztuk wizualnych z elementami poezji.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.04.2025