Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Akcja "CIUCH lubi RUCH"

Akcja "CIUCH lubi RUCH"

Źródło: Babski Młyn z Potoka


Kategoria:

Grupa kobiet z Potoka “Babski Młyn” serdecznie zaprasza do uczestnictwa w akcji “Ciuch lubi ruch”, która odbędzie się 27 kwietnia od godz. 16:00, czyli już w najbliższą sobotę w Domu Ludowym w Potoku.

Akcja ma charakter CHARYTATYWNY. Całkowity dochód z akcji zostanie przeznaczony na rehabilitację Filipka Wasłowicza - małego mieszkańca Żarnowca, który jako skrajny wcześniak od pierwszych chwil życia zmaga się z wieloma schorzeniami, m.in. mózgowym porażeniem dziecięcym czterokończynowym, wodogłowiem nieaktywnym, retinopatią, tracheotomią, zaburzeniami jedzenia, czy dysplazją oskrzelowo – płucną.

W trakcie trwania wydarzenia będzie można m. in. odświeżyć swoją szafę kupując wystawione ubrania, miło spędzić czas przy słodkim poczęstunku oraz zainspirować się podczas rozmowy ze specjalistami obecnymi na wydarzeniu - stylistką, braffiterką oraz dietetyczką.

Okażmy wsparcie Filipkowi i jego rodzicom, którzy każdego dnia walczą o lepsze jutro dla swojego synka.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.


Dom Ludowy w Potoku Potok, podkarpackie
Organizator: Babski Młyn z Potoka
Rozpoczęcie: 27.04.2024
Warsztaty inspirowane książką „Cudowne lekarstwo i inne bajki ludowe. Podkarpacie” Warsztaty inspirowane książką „Cudowne lekarstwo i inne bajki ludowe. Podkarpacie” Warsztaty inspirowane książką Joanny Papuzińskiej „Cudowne lekarstwo i inne bajki ludowe. Podkarpacie” poprowadzi autorka ilustracji do tej książki -  Jolanta Richter-Magnuszewska.Warsztaty odbędą się w dniu 9 maja br. o godz. 9.00 w Oddziale dla Dzieci KBP /ul. Wojska Polskiego 41/ i o godz. 11.00 w Filii nr 4 KBP /ul. Krakowska 124/.Jola Richter-Magnuszewska jest ilustratorką, autorką książek dla dzieci. W swoim dorobku ma ich kilkadziesiąt. Ostatnio najchętniej tworzy książki autorskie. Niektóre z nich były nominowane, wyróżniane i nagradzane, jak „Dzika książka o dzikach i o ich kuzynach”, i tłumaczone na wiele języków, jak „Rok na targu”. Mieszka z rodziną i gromadką zwierząt na skraju Beskidu Niskiego, w drewnianej chacie otoczonej jodłowym lasem. Tutaj na co dzień może obserwować świat przyrody i zależności, jakie w nim zachodzą. Ceni życie w zgodzie z naturą. (www.libra.pl)Tymi warsztatami Krośnieńska Biblioteka Publiczna rozpoczyna realizację projektu pn. „Dziedzictwo warte zachowania!” dofinansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2024.To projekt o charakterze  edukacyjnym, skierowanych głównie do dzieci i młodzieży, popularyzujący dziedzictwo kulturowe i tradycje regionu krośnieńskiego.Zrealizowanych zostanie kilkanaście warsztatów o charakterze folklorystyczno-plastycznym, w tym warsztaty międzypokoleniowe tworzenia kartek z motywami regionalnymi metodą scrapbookingu oraz warsztaty tworzenia biżuterii łemkowskiej; spotkania z twórcami poezji i prozy inspirowanych Beskidem Niskim, Bieszczadami i kulturą łemkowską, koncert muzyki łemkowskiej, wykład nt. łemkowszczyzny; cykl wakacyjnych zajęć dla dzieci przybliżających tradycje regionalne. Odbędą się także prezentacje inscenizacji legend i bajek z regionu krośnieńskiego oraz wykład nt. słowiańszczyzny w literaturze i kulturze. Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.05.2024