Zawody będą rozgrywane w dniach 13 i 14 sierpnia, a wszystkie biegi będą zaczynać się i kończyć nad Zalewem na Wisłoce w Krempnej. Na biegaczy w tym roku będą czekały aż cztery dystanse - 22, 45, 65 i 105 km. Trasy biegu prowadzą dzikimi terenami Magurskiego Parku Narodowego, wśród potoków, pagórków, pozostałości łemkowskich cerkwi i nieistniejących już wsi. Uczestnicy poprzednich edycji doceniają nie tylko przyjacielską atmosferę i wysoką jakość imprezy sportowej, ale także możliwość obcowania z przyrodą i lokalny charakter wydarzenia, pozwalający całkowicie odciąć się od codzienności. Dlatego na imprezie pojawiają się nie tylko goście z całej Polski, ale także z Litwy, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, Włoch.
W ubiegłym roku covidowe obostrzenia spowodowały, że organizatorzy byli zmuszeni zrezygnować z części atrakcji przygotowywanych dla osób towarzyszącym zawodnikom. Jednak w tym roku już samo zlokalizowanie Bazy zawodów nad Zalewem pozwala być pewnym, że nikt nie będzie się nudził, czekając na biegaczy. A trochę tego oczekiwania może być, bowiem o ile z najkrótszym dystansem zawodnicy mogą się uporać w niespełna dwie godziny, to uporanie się z najdłuższym dystansem może zająć nawet i 18 godzin. Będzie więc czas np. na zwiedzenie wystaw Ośrodka Edukacyjnego i Muzeum Przyrodniczego MPN, obejrzenie XVIII-wiecznej drewnianej cerkwi lub piesze wędrówki okolicznymi szlakami turystycznymi.
O randze biegu może świadczyć fakt, że w jego wsparcie zaangażowanych jest wiele lokalnych instytucji. Partnerami biegu są zarówno Gmina Krempna jak i Województwo Podkarpackie, a ponadto wielu lokalnych przedsiębiorców i instytucji kultury.
Dla zainteresowanych biegiem mamy informację, że jeszcze są dostępne wolne miejsca na listach startowych. Szczegóły na stronie magurski.com
red., fot. Ultramaraton Magurski