Podczas wernisażu planowane jest spotkanie z autorami, występ muzyczny oraz poczęstunek. Osoby, które zapiszą się na wydarzenie i dostaną potwierdzenie rejestracji (liczba miejsc jest ograniczona) będą miały okazję spróbować przekąsek na bazie produktów regionalnych, w tym karpackich, ekologicznej wołowiny, ekologicznych warzyw i owoców.
WAŻNE: Rejestracja na sobotnie wydarzenie jest otwarta i bezpłatna. Można jej dokonać wysyłając: swoje imię, nazwisko, maila kontaktowego na: [email protected]
Serdecznie zapraszamy na wernisaż, który będzie doskonałą okazją do zdobycia nowych doświadczeń, poznania artystycznego świata i ciekawych ludzi. Gwarantujemy wspaniałe emocje i wyjątkowo spędzony czas. Prace, które pojawią się podczas wydarzenia, będzie można oglądać przez kolejny miesiąc w Dworze Kombornia.
Organizatorem wystawy jest Fundacja Slow Beskid, która aktywnie działa na rzecz rozwoju turystyki Beskidu Niskiego i Pogórza, zwłaszcza w obszarze enoturystyki, turystyki kulturowej i turystyki kulinarnej. Współorganizatorem jest Dwór Kombornia. Operatorem projektu są Stowarzyszenie „Pro Carpathia” oraz Karpackie Inicjatywy Lokalne.
O artystach:
Anna Papiernik-Wojdyła
Urodzona w 1984 r., absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie, kierunek snycerstwo. W latach 2004-2009 studia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni rysunku prof. Doroty Jajko-Sankowskiej w 2009. Laureatka II Nagrody im. Jerzego Panka za Najlepszy Dyplom Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Nagroda specjalna za osobisty wkład w malarstwo polskiego artysty sztuki na III Międzynarodowym Biennale Malarstwa i Rzeźby krain V4 - Trebisov (Słowacja) - 2010 r. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków (ZPAP), Orange Mannequin New York (Polish Team), grupy ASROPA założonej przez prof. dr Clemens Beungkun Sou", stowarzyszenia jasielskich artystów plastyków - grupy "PLAJA", OtwARTej Grupy" z Lublina (2012-2013).Obecnie w trakcie realizacji przewodu doktorskiego na Wydziale Artystycznym Instytutu Sztuki w Cieszynie. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą (Japonia, Macedonia, Ukraina, Słowacja, Portugalia, Korea Południowa, Austria). Uczestniczyła w wielu plenerach międzynarodowych. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.
Piotr Betlej
Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Należy do trzech grup artystycznych; Buissonances (Francja), The Emotionalists (USA), Plaja (Polska).
Nagrody:
2016 - nagroda prac na papierze Salon Artystyczny ARTS Montmagny (Francja)
2014 - III nagroda “praca na papierze” ’Salon Artystyczny Bois Colombes (Francja)
2013 - nagroda Miasta Asnieres sur Seine za malarstwo w IV Biennale ‘’Art sur Scene ‘’ (Francja)
2012 - nagroda ‘’G.N.Finez Planard’’ Salon Artystyczny “Art Capital” Grand Palaise, Paryż (Francja)
2012 - III nagroda ‘’praca na papierze‘’ Salon Artystyczny Bois Colombes (Francja)
2011- Brązowy Medal za malarstwo Salon Artystyczny “Art Capital” Grand Palaise Paryż (Francja)
2010 - I nagroda za malarstwo Salon Artystyczny Bois Colombes (Francja)
2009 - nagroda za ‘’oryginalność tematu‘’ Salon Artystyczny ‘’Art sur Scene’’ Asnieres sur Seine (Francja)
1998 - nagroda Burmistrza Miasta Jasła za działalność kulturalną
Anna Brożyna
Urodzona w 1962 roku w Jaśle. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie (dyplom z tkaniny i historii sztuki). Pracowała jako projektant tkanin artystycznych i użytkowych w Tarnowie. Od wielu lat pracuje w Jasielskim Domu Kultury, gdzie zajmuje się organizacją wystaw, konkursów, plenerów oraz warsztatów plastycznych. Projektuje i wykonuje oprawę plastyczną spektakli, widowisk i koncertów. Prowadzi zajęcia plastyczne z dziećmi i młodzieżą. Uprawia malarstwo, malarstwo na jedwabiu, tkactwo. Od wielu lat bierze udział w Ogólnopolskich Wystawach Pedagogów Plastyki w Rzeszowie, oraz w Międzywojewódzkim Konkursie Akwareli-Ściana Wschodnia. 2012 rok - III nagroda na Ogólnopolskiej Wystawie Pedagogów Plastyki. 2014 rok - wyróżnienie w konkursie akwareli Ściana wschodnia” Od 1996 r. współpracuje z firmą "Dagmara" jako projektant. Od 2005 roku uczestniczy w międzynarodowych wystawach "Trendy we wzornictwie" we Frankfurcie n/M. Bierze udział w projektach i przedsięwzięciach plastycznych na rzecz miasta i jego mieszkańców.
Udział w wystawach:
Wystawa Prac Absolwentów PLSP Tarnów-1983 r.
Wystawa Tkaniny Artystycznej i Użytkowej Dom Rzemiosła Kraków- 1984 r.
Wystawa Prac Instruktorów Plastyki - Jasielski Dom Kultury 1987 r.
Wystawa Rękodzieła Artystycznego Muzeum Etnograficzne w Krakowie-1997 i 1998 r.
Ogólnopolska Wystawa Twórczości Pedagogów Plastyki – BWA Rzeszów 1986 – 2014
Międzywojewódzka Wystawa Akwareli im. M. Strońskiego „Ściana Wschodnia”- Rzeszów 2014, 2015
Międzynarodowa Wystawa” Trendy we wzornictwie”- Frankfurt 2005-2015r.
Udział we wszystkich wystawach grupy PLAJA
Jan Kukułka
Urodził się w 1958 roku w Brzostku. Od 1970 roku mieszka w Jaśle. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Zawodowo zajmuje się reklamą wizualną, grafiką komputerową, fotografią, projektowaniem użytkowym i wystrojem wnętrz. Zajmował się też scenografią dla teatru lalek. Członek założyciel nieformalnego stowarzyszenia jasielskich plastyków "PLAJA". Uprawia głównie malarstwo sztalugowe akrylowe i olejne, oraz maluje freski techniką tradycyjną i murale w kraju i zagranicą. Uczestniczył we wszystkich wystawach grupy "PLAJA". Uczestnik plenerów krajowych i zagranicznych.
Małgorzata Joanna Samborska
Ur. 1960 r. w Krakowie. W 1979 r. Ukończyła Liceum Konserwacji Zabytków w Krakowie. Jest absolwentką ASP w Krakowie, Wydziału Rzeźby w pracowni prof. Antoniego Hajdeckiego i pracowni ceramiki Ludwiki Szemioth - Bursy. Po studiach uczyła rzeźby w Liceum Plastycznym w Krakowie.
Od 1991 r. mieszka w Jaśle. Zajmuje się realizacją rzeźb w ceramice, kamieniu, brązie, malarstwem, emalią oraz konserwacją malarstwa i rzeźby. Prowadzi warsztaty ceramiczno-rzeźbiarskie, kursy rysunku. Była założycielem Stowarzyszenia Artystów Plastyków Ziemi Jasielskiej i grupy PLAJA. Prowadzi w Jaśle autorską galerię "MalGaleria". Uczestniczyła w wielu wystawach i plenerach międzynarodowych w kraju i za granicą.
Bogdan Samborski
Ur. 1959 r. we Wrocławiu. Jest absolwentem ASP w Krakowie - wydział Rzeźby. Od 1991 r. mieszka w Jaśle. Realizuje swoje prace w ceramice, kamieniu, drewnie, brązie i emalii. Zajmuje się również medalierstwem. Uczestniczył w realizacji ołtarza i Drogi Krzyżowej w Nowym Targu - Kowańcu,
w realizacji Drogi Różańcowej i pomnika Jana Pawła II w Ludźmierzu, w realizacji pomnika AK w Jaśle i pomnika poświęconego ofiarom września 1939 r. w Jaśle. Wykonał pomnik poświęcony ofiarom Katynia - Szeged (Węgry). Wykonał wiele tablic pamiątkowych między innymi: Królowej Jadwigi - Szkoła Podstawowa w Kunowej i Gimnazjum nr 1 w Jaśle, do Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle, ks. Kazimierza Wojciechowskiego, Nikifora w Foluszu. Płaskorzeźby poświęcone rocznicy powstania Związku Inwalidów Wojennych - Jasło. Zaprojektował i zrealizował Statuetkę Mecenas Kultury - Jasło, Romualda Traugutta dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle, partnera biznesu dla Gamrat S.A jak również wiele medali. Był założycielem Stowarzyszenia Artystów Plastyków Ziemi Jasielskiej. Jest członkiem założycielem grupy "PLAJA". Uczestniczył w wielu wystawach, sympozjach i plenerach rzeźbiarskich w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się w wielu prywatnych zbiorach w kraju i za granicą.
„Karpacka inicjatywa lokalna współfinansowana/finansowana ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030” za pośrednictwem Stowarzyszenia „Pro Carpathia”.
Link do wydarzenia: Wystawa malarstwa i rzeźby w Dworze Kombornia
Źródło: slowbeskid.pl