Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 01:06
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą badać miejsce wypadku i przestępstwa

Oględziny miejsca zdarzenia, badania w celach dowodowych oraz rekonstrukcja miejsca wypadku drogowego z wykorzystaniem fantomów i zestawów pozoracji ran i urazów. Tak zapowiadają się najbliższe zajęcia organizowane przez WSPiA w ramach Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa.
Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą badać miejsce wypadku i przestępstwa
pixabay.com

Tematem grudniowych i styczniowych zajęć w ramach Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa będzie współczesna identyfikacja kryminalistyczna. Zajęcia prowadzi prof. Czesław Kłak, Dyrektor Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa oraz Dyrektor Kolegium Prawa WSPiA.

Zajęcia odbędą się w poniedziałek 7 grudnia o godzinie 12.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. I. Łukasiewicza w Krośnie oraz 18 grudnia o godzinie 12.00 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle. Cały cykl spotkań zakończą zajęcia zorganizowane 11 stycznia o godzinie 14.00 w rzeszowskim kampusie Wyższa Szkoła Prawa i Administracji.

AKADEMIA:

Podkarpacka Młodzieżowa Akademia Prawa i Bezpieczeństwa przy WSPiA to element realizowanego przez Uczelnię programu „Bezpieczna przyszłość”. Do Akademii przystąpiło około 50 szkół ponadgimnazjalnych. Podstawowym celem Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa jest edukacja prawna oraz podnoszenie świadomości prawnej i świadomości w zakresie bezpieczeństwa. Akademia ma także na celu kształtowanie praworządnych postaw w szkole i w życiu społecznym oraz rozwijanie zainteresowań prawem i problematyką bezpieczeństwa. Uczestnictwo w Akademii ma również pomóc w budowie zaufania i szacunku pomiędzy młodzieżą a organami państwa oraz formacjami i służbami zajmującymi się egzekwowaniem prawa i ochroną bezpieczeństwa. Zajęcia mają również kształtować postawy sprzyjające bezpiecznym zachowaniom w życiu społecznym.

Słuchacze Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa na zakończenie zajęć otrzymają specjalne dyplomy, potwierdzające uczestnictwo w Akademii. Zajęcia w ramach Akademii są bezpłatne.

Więcej na temat Akademii można znaleźć na stronie www.pmapib.wspia.eu

 

 

 


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ
  
Reklama