Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 listopada 2024 15:41
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wskazówki dotyczące kupowania biletu na koncert

Bilety na koncert ulubionego zespołu mogą czasami być dość drogie. Co robić i jak uchronić się przed oszustami koncertowymi - przeczytaj w naszym materiale.
Wskazówki dotyczące kupowania biletu na koncert

Niebezpieczeństwo pierwsze - odsprzedaż biletów

Schemat działa tak: oszust kupuje jeden bilet i odsprzedaje go kilku osobom jednocześnie za pośrednictwem sieci społecznościowych. Na przykład jadę z miasta, nie mogę iść na koncert, bo sprzedaje się taniej niż w kasie.

Ludzie się na to nabierają. W rezultacie ten, który przyjechał z tym biletem, wchodzi pierwszy, a reszta zostaje z niczym.

Drugim niebezpieczeństwem jest kupowanie nie na oficjalnych stronach

Fałszywy tickets możesz dostać przy zakupie własnymi rękami, a nie w kasie lub na oficjalnych stronach internetowych. Zachowaj ostrożność przy wyborze usługi sprzedaży biletów. Drukowanie pięknych kawałków papieru nie stanowi teraz problemu.

Trzecie niebezpieczeństwo - plakat

Idziesz na koncert konkretnego artysty, a on w efekcie zaśpiewa na nim maksymalnie kilka piosenek. Aby nie mieć zepsutego wieczoru, uważnie przeczytaj plakat i informacje na stronach o tym wydarzeniu.

Powinna jasno wskazywać, z czego składa się koncert i kto wystąpi.

Nie rób zdjęć swojego biletu

Przed koncertem naprawdę chcę podzielić się radością z przyjaciółmi, dlatego zdjęcie pożądanego biletu jest publikowane w sieciach społecznościowych. Nie rób tego. Jest to wykorzystywane przez atakujących, którzy kopiują kod kreskowy i numer biletu, a następnie mogą samodzielnie wykorzystać bilet lub go odsprzedać. Po wcześniejszym zamieszczeniu biletu w Internecie, przy wejściu na ulubiony koncert, możesz spotkać się z tym, że ktoś inny już zdał bilet.

Bilety można zwrócić. Jest zawsze

Najpierw skontaktuj się z zespołem pomocy technicznej witryny z biletami, w której kupiłeś bilet, lub skontaktuj się z organizatorem wydarzenia, jeśli kupiłeś bilet bezpośrednio.

Jeśli te środki nie są wystarczające, napisz wniosek w dwóch egzemplarzach z prośbą o zwrot pieniędzy, wskazując w nim oficjalny adres organizatora lub firmy biletowej. Dołącz kopię biletu i kopię paszportu.

Bezpieczeństwo koncertów w przyszłości

Niektórzy boją się chodzić na masowe koncerty ze względu na kwestie bezpieczeństwa: panika, agresywne zachowanie części widzów, częstsze ataki terrorystyczne. Na ile ten problem można rozwiązać poprzez wzmocnienie bezpieczeństwa, trudno powiedzieć. Możesz oczywiście dokładnie sprawdzić każdego widza, który kupił bilet, ale rodzi to pytanie o prywatność, wolność osobistą i tak dalej. Ważne jest, aby samo społeczeństwo nauczyło się odpowiadać za swoje zachowanie, także w tak zatłoczonych miejscach.

Co się stanie z koncertami za 20 lat?

Na całym świecie niewiele się zmieniło. Pojawią się nowe odkrycia techniczne, nowe rozwiązania do tworzenia widowiska. Emocjonalnie nie będzie radykalnych zmian. Przecież tak naprawdę niewiele się zmieniło w ostatnich latach w zachowaniu ludzi na koncertach. Jeśli chcemy zobaczyć legendę na scenie, przyjedziemy na koncert, żeby ją zobaczyć. Jeśli chcemy zobaczyć spektakl, kupimy bilet na spektakl. Ale w obu przypadkach przyciąga nas żywa atmosfera. Dlatego to, dlaczego ludzie przychodzą na koncerty, nie zmienia się i miejmy nadzieję, że się nie zmieni.

External content



Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ