Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 listopada 2024 17:49
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kamień Gua Sha – jak używać go w codziennej pielęgnacji twarzy?

Gua Sha to płaski kamień, służący do pielęgnacyjnego masażu twarzy, który wywodzi się z tradycji chińskiej. Początki tego zabiegu sięgają XIV wieku, kiedy kamień Gua Sha służył głównie do leczniczych masaży twarzy i całego ciała. Z czasem odkryto, że ta przyjemna w dotyku płytka z kwarcu lub jadeitu doskonale wspiera codzienną pielęgnację twarzy.
Kamień Gua Sha – jak używać go w codziennej pielęgnacji twarzy?

Co to jest kamień Gua Sha?

Kamień Gua Sha to masażer do twarzy wykonany z naturalnych surowców, najczęściej z jadeitu lub różowego kwarcu. Spotkać można również płytki z ametystu lub awenturyny. Kamień do masażu powinien być płaski, mieć zaokrąglone brzegi i gładką powierzchnię, a kształtem przypominać nieregularne serce. Rzadziej można spotkać się z płytkami do masażu w kształcie trójkąta. Wysokiej jakości płytkę masującą Gua Sha z kwarcu znajdziesz na https://www.phlov.com/

Nazwa tego narzędzia do masażu pochodzi od chińskich słów: „gua” – pocieranie i „sha” – zaczerwienienie. Odnosi się to do działania, jakie wywołuje masaż na skórę – stymuluje on krążenie i zwiększa przepływ krwi, a cera zyskuje zdrowy, zaróżowiony koloryt. Kamień gua sha służy do automasażu twarzy przy pomocy wolnych i posuwistych lub krótkich i szybkich ruchów, przypominających skrobanie. Różowy kwarc poprawia elastyczność skóry i wspomaga detoksykację oraz doskonale chłodzi skórę.

Jak wykonać masaż Gua Sha?

Zanim użyjesz kamienia Gua Sha dokładnie oczyść skórę z resztek makijażu i sebum. Na czystą i suchą skórą nałóż niewielką ilość olejku do twarzy, serum, kremu lub odżywczej maseczki – ułatwi to przesuwanie kamienia po skórze. Gua Sha warto trzymać w lodówce – masaż na zimno jest wyjątkowo skuteczny w redukcji obrzęków.

Ruchy wykonywane podczas masażu kamieniem Gua Sha powinny odbywać się w kierunku węzłów chłonnych. Podczas przesuwania płytki po skórze stosuj delikatny nacisk. Za każdym razem wykonuj po kilka ruchów w jednym miejscu, aby dobrze wymasować dany obszar. Każdy ruch powtarzaj po mniej więcej 10 razy. Cały zabieg powinien trwać około 10-15 minut. Wszystkie ruchy wykonuj symetrycznie, tak, aby dokładnie wymasować zarówno prawą, jak i lewą część twarzy.

Zabieg rozpocznij od okolic szyi – przesuwaj płytkę długimi ruchami od obojczyków do brody. Masaż twarzy wykonuj posuwistymi ruchami: od brody do kącików żuchwy, od kącików ust do dolnej części ucha, od skrzydełek nosa do górnej części ucha. Następnie przejdź do okolic oczu – przyłóż płytkę do wewnętrznego kącika górnej powieki i kieruj ją do zewnętrznego kącika górnej powieki. Kolejno poprowadź płytkę od zewnętrznego kącika oka do wewnętrznego kącika dolnej powieki. Przyłóż płytkę do środka czoła i poprowadź ją ku linii włosów. Powtórz ten sam ruch na całej powierzchni czoła.

Pamiętaj, że kamień Gua Sha to narzędzie wielokrotnego użytku, dlatego należy myć go po każdym użyciu. Do czyszczenia płytki kwarcowej używaj chłodnej wody. Przetrzyj ją delikatnie wilgotną ściereczką, a następnie wytrzyj do sucha. Nigdy nie używaj gorącej wody ani środków chemicznych.

Kamień Gua Sha – efekty stosowania

Regularny masaż kamieniem Gua Sha spektakularnie poprawia wiele aspektów kondycji skóry, poprzez drenaż limfatyczny, czyli pobudzenie przepływu krwi i chłonki. Przywraca cerze naturalny, młodzieńczy wygląd. W dodatku jest niesamowicie relaksujący. Zabieg ten jest przeznaczony dla każdego typu skóry. Aby przyniósł oczekiwane rezultaty, należy wykonywać go regularnie i często. Masaż kamieniem Gua Sha można przeprowadzać nawet codziennie. Efekty, jakie można dzięki niemu uzyskać to m.in.:

  • niwelacja obrzęków w okolicach twarzy, szyi i dekoltu,
  • likwidacja opuchnięć i cieni pod oczami,
  • wsparcie procesu detoksykacji,
  • poprawa napięcia skóry (działanie liftingujące),
  • redukcja zmarszczek,
  • poprawa kolorytu cery,
  • rozluźnienie napięć mięśniowych,
  • poprawa owalu twarzy,
  • podkreślenie kości policzkowych,
  • podniesienie opadających łuków brwiowych.

Materiał partnera



Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ