Będą je wręczać wszystkim, którzy choć drobnym datkiem zechcą wspomóc ten szczytny cel. W tym roku wyjątkowo Krośnieńskie Pola Nadziei nie będą odbywać się w Niedzielę Palmową.
We wszystkich krośnieńskich placówkach oświatowych powstały koła zrzeszające młodych wolontariuszy, którzy pod kierunkiem nauczycieli uczestniczyć będą w naszej akcji. Znacznie rozszerzyliśmy grupę uczestników krośnieńskiej akcji – są już z nami między innymi: Radni Rady Miasta Krosna, krośnieńskie Amazonki, Harcerze, Akcja Katolicka, jednostki pomocnicze Miasta Krosna – mówi Krzysztof Smerecki koordynator akcji. Dziękujemy w imieniu wszystkich organizatorów Krośnieńskich Pól Nadziei wszystkim darczyńcom za dotychczasowy udział poprzednich edycjach naszej akcji – dodaje.
Siódma edycja zaangażowała w Krośnie i okolicy prawie 2000 wolontariuszy i przyniosła łącznie ok. 100 000 zł, które zostały przekazane w całości krośnieńskiemu Hospicjum im. św. Jana z Dukli.
Zasady zbiórki pozostały bez zmian. Dwu lub trzy osobowe zespoły z dorosłym opiekunem będą zbierać pieniądze do puszek. Zarówno kwestujący jak i ich opiekunowie wyposażeni będą w legitymacje wydane przez organizatora zbiórki. Zbiórka jest zarejesrtowana pod nr 2016/28/OR w rejestrze prowadzonym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Kwestę organizuje Towarzystwo Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum. Akcję wspierają honorowym patronatem Elżbieta i Piotr Przytoccy i Ks. Arcybiskup Józef Michalik.
red.