Budynek może zostać zalany, ale równie dobrze może się to nigdy nie wydarzyć, a mimo tego pojawi się problem z wilgocią. Dzieje się tak, gdy nieruchomość nie ma izolacji fundamentów lub w sytuacji, gdy jest ona uszkodzona. Częstym problemem jest niesprawna instalacja odprowadzająca wody opadowe, czy okresowe zalewanie. Jak zdiagnozować problem, a następnie prawidłowo przeprowadzić osuszanie budynków?
Znajdź źródło wycieku
Jest to podstawowe zadanie i fundament skuteczności Twoich działań. Jeśli pominiesz ten etap, walka z wilgocią i osuszaniem murów, będzie długa, przyniesie słabe rezultaty, a przy tym będzie kosztowna. Dlatego tak ważne jest, aby zdiagnozować źródło wycieku.
W niektórych przypadkach jest to oczywiste i zauważalne na pierwszy rzut oka. Duża wilgotność w piwnicy lub grzyb na ścianie to sygnał, że woda pochodzi z gruntu. W takiej sytuacji trzeba sprawdzić izolację fundamentów i załatać uszkodzenia.
Większym wyzwaniem jest sytuacja, w której nie ma izolacji chroniącej mury przed wilgocią. Jednak i na to jest rozwiązanie. System AQUAPOL® oszczędzi Ci wydatków, ponieważ nie będzie trzeba odkopywać fundamentów, aby położyć izolację. Jak to działa?
Skuteczne osuszanie murów
Po „zakręceniu kurka” można przystąpić do naprawy usterek izolacji fundamentów lub orynnowania i parapetów, gdzie także często tkwi problem. Dopiero w kolejnym kroku rozpoczynają się prace związane z osuszeniem pomieszczenia. Przydadzą się pochłaniacze wilgoci i nagrzewnice. W zależności od ilości wody w ścianach osuszanie murów może przebiegać od kilku dni do nawet kilku miesięcy.
Efektywne osuszenie budynku umożliwia wykonanie poważniejszych remontów i prac zabezpieczających nieruchomość. Jednak co w sytuacji, gdy problemem jest podciąganie kapilarne, czyli sytuacja, w której mury chłoną wilgoć? W tym wypadku pomoże system AQUAPOL®
Jak działa System AQUAPOL®?
Zasada działania jest prosta. System odwraca proces podciągania kapilarnego. Woda, zamiast przedostawać się na kolejne kondygnacje, kieruje się w stronę gruntu. Pozwala to przywrócić naturalny poziom wilgotności murów, a to z kolei przepustka do remontu i zabezpieczenia fundamentów.
Im szybciej zabezpieczysz mury domu, tym lepsza ochrona przed wilgocią. Jeśli jednak planujesz realizację podobnych prac za kilka lat, to system AQUAPOL® będzie świetną alternatywą. Wynika to z faktu, że gwarantuje on skuteczność działania przez 20 lat! Co więcej, nie trzeba podłączać go do zasilania, a to znaczna oszczędność na rachunkach.
W pierwszych 36 miesiącach od instalacji, każdego roku, odwiedzi Cię technik. Jego zadaniem jest sprawdzenie efektywności działania narzędzia. Dzięki temu masz pewność, że Twoje zabezpieczenie przeciw wilgoci jest skuteczne, a to pozwala na osiągnięcie celu, czyli osuszenie budynku. Czy takie rozwiązanie byłoby pomocne w przypadku Twojego domu?
Artykuł sponsorowany