Joanna Kubit, dyrektor ZSNG w Krośnie, podkreśla, że "Naftówka" jest jedyną w Polsce szkołą branżową w obszarze górniczo-eksploatacyjnym.
- I musi współpracować z branżą ze względu na potrzebę tworzenia programu nauczania - mówi.
Tłumaczy, że dla krośnieńskiej "Naftówki" nie jest on tworzony przez ministerstwo. - Musimy radzić sobie sami - mówi Joanna Kubit.
Umowa pomiędzy ZSNG w Krośnie a PGNiG Technologie dotyczy praktyk zawodowych, staży wakacyjnych, wycieczek przedmiotowych.
- Daje też możliwość prowadzenia w szkole kursów czy wykładów przez wyspecjalizowanego pracownika firmy - mówi Joanna Kubit.
Podkreśla, że branża naftowo-gazownicza rozwija się bardzo prężnie. - Żeby za nią nadążać, musimy współpracować. Pomagają nam w tym umowy dwustronne - mówi.
Zbigniew Leniowski, prezes PGNiG Technologie, podkreśla, że spółka nie mogła lepiej rozpocząć kolejnego roku współpracy z "Naftówką", jak podpisując z nią umowę ramową. Zaznacza, że porozumienie zakłada przede wszystkim wspólne prowadzenie prac rozwojowych, organizację staży, szkoleń i specjalistycznych kursów oraz praktyk. - W jeszcze większym stopniu jak do tej pory - mówi.
Prezes PGNiG technologie tłumaczy, że uczniowie, czy studenci w czasie praktyk mają możliwość poznania specyfiki pracy w branży naftowo-gazowniczej oraz zdobycia wiedzy praktycznej.
Władze krośnieńskiej spółki podkreślają, że porozumienie ze szkołą zakłada długą współpracę. A korzyścią dla spółki będzie to, że uczniowie czy studenci, którzy zdobywali wiedzę w firmie, będą zainteresowani pracą w PGNiG Technologie.
- Podejmując ją nie będą zderzać się z czymś nieznanym, będą już znać jej specyfikę - mówi Zbigniew Leniowski.
Władze PGNiG Technologie zaznaczają, że to kolejny krok do wspólnych projektów z Zespołem Szkół Naftowo-Gazowniczych.
Autor: tom
Zdjęcia: Tomasz Jefimow