Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 listopada 2024 06:48
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jak zorganizować piknik na świeżym powietrzu?

Końcówka czerwca to ostatni moment na przygotowanie się do otwarcia sezonu piknikowego. Jeśli jesteś fanem smacznego jedzenia na świeżym powietrzu, to ten artykuł przypomni Ci, co jeszcze musisz uzupełnić w swoim koszyku piknikowym. Jeśli dopiero się wybierasz na swój pierwszy posiłek na trawie, sprawdź jakie rady mamy dla początkujących!
Jak zorganizować piknik na świeżym powietrzu?

Autor: fot. pexels

Miejsce na piknik

Przeanalizuj swoją okolicę dokładnie w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca na piknik. Zazwyczaj pierwszym wyborem jest natura, czyli park, skwer lub okoliczny lasek. Jeśli masz czas i możliwości transportu, możesz wybrać się za miasto, aby znaleźć bardziej odległe i zaciszne miejsca - las, łąkę, polanę lub plażę nad jeziorem lub w zakolu rzeki.

Pomyśl zawczasu, czy miejsce, które wybrałeś ma to, co jest Ci potrzebne - “plac” na rozłożenie koców lub pledów, możliwość zapalenia ogniska lub uruchomienia grilla, jeśli będziesz piekł kiełbaski.

Ważne jest to, czy wybrana miejscówka może osłonić gości przed palącym słońcem lub porywczym wiatrem. Pogoda latem potrafi być nieprzewidywalna.

Odpowiednio dobrane towarzystwo

Nawet jeśli pogoda jest nieudana, obok Was rozłożyła się hałaśliwa rodzina z psem i jest tłok, a jedzenie zamokło lub ciasto ma zakalca, to wszystko to traci na znaczeniu, jeśli jesteś na pikniku z odpowiednią ekipą! Zabierz ze sobą osoby, które potrafią docenić piękno natury i otaczającą ich przyrodę. Piknik to nie niedzielny obiad proszony u cioci - mogą wystąpić niewygody. Komary, zapadnięty pomost nad jeziorem, nagłe załamanie się pogody lub niejadalna sałatka, która stała za długo na słońcu. Z dobrze dobranymi osobami wokół siebie, żadna niedogodność nie będzie straszna. Poczucie humoru, pomysłowość i pozytywne podejście do sytuacji - to właśnie najważniejsze cechy.

Zorganizuj wyjście z pracy

A może warto zamienić klasyczne wyjście integracyjne do restauracji czy na kręgle na piknik na dworze? Okoliczności przyrody, nawet jeśli jest to park obok firmy, zazwyczaj działają kojąco i pokazują znanych nam współpracowników w zupełnie nowym świetle. Wyjdzie też taniej - każdy może przynieść z domu coś własnoręcznie zrobionego inspirowanego kuchnią zagraniczną.

 Urodziny, imieniny i rocznice

Jeśli na rezerwację w tej znanej, modnej restauracji w mieście trzeba czekać miesiącami albo budżet domowy ostatnio się nie spina, to wybierz piknik jako miejsce dla swoich gości. Wyluzowana, bezstresowa atmosfera, kwiaty i drzewa rozpościerające się dookoła i miły koc, na którym można wygodnie się rozłożyć, sprzyjają nieformalnym i luźnym pogawędkom. Liczba miejsc jest nielimitowana, jedzenie można szybko przygotować, a po skończonej imprezie nie ma do zmywania naczyń.

Przekąski, napoje i desery

Typowo piknikowe jedzenie jest zazwyczaj w formie przekąsek ze względu na brak porcelanowej zastawy stołowej. Wszystkie danie można przygotować “na jeden kęs” i z powodzeniem zaserwować z plastikowych pudełek, tacek lub pojemników. Nie musisz też zbytnio się męczyć i stać godzinami nad gotującymi się garnkami.

Zrób kolorowe, warzywne kanapki, zawiń pokrojonego kurczaka w placki tortilla, zrób szybkie koreczki, a do miski wrzuć pokrojone warzywa z ulubionym sosem. Na deser szybkie muffiny czekoladowe albo owoce i gotowe. Aby goście się nie odwodnili, weź dużo wody i niegazowanych domowych napoi, np. lemoniadę lub kompot. Wszystkie półprodukty lub gotowce już czekają na Ciebie - sprawdź jakie wędliny będą idealne do kanapek lub świeże owoce, które możesz wrzucić do butelek z wodą - przyszła gazetka dino oferuje wszystko na piknik w atrakcyjnych ofertach cenowych.

Ozdoby i dekoracje

W zależności od budżetu i transportu jaki posiadasz, opcji jest bardzo wiele. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na dekorowanie pikniku, to wystarczy, że położysz kolorowy koc , kilka poduszek, rozłożysz serwetki z wakacyjnymi wzorami i piknik można zacząć. Jeśli chcesz wydać więcej i zorganizować bardziej eleganckie spotkanie na świeżym powietrzu, pomyśl o dodatkowym oświetleniu w postaci świec lub sznurów lampek. Do płaskich naczyń włóż sezonowe kwiaty i kup nieco lepsze jednorazowe ekologiczne sztućce i talerze. Przygotuj też koce dla swoich gości, w razie, gdy temperatura spadnie.

Kiedy zaświecą gwiazdy na niebie

Po skończonym pikniku czas iść do domu. Pamiętaj, aby dokładnie posprzątać po sobie! Zostaw wszystko tak, jak je zastałeś, a śmieci zabierz ze sobą. Zwróć uwagę, czy w trawie nie pozostały zmięte chusteczki, zakrętki od butelek lub plastikowe sztućce. Poproś swoich gości o pomoc w uporządkowaniu miejsca, złożenie kocy i  zapakowanie resztek jedzenia do samochodu. Ustalcie też datę kolejnego pikniku, bo kto raz wybierze się na piknik, z chęcią szybko wróci do takiej formy ucztowania!



Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ