Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 listopada 2024 06:29
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Urlop w Bieszczadach. 6 największych atrakcji najdzikszego pasma górskiego w Polsce

Bieszczady pełne są terenów górzystych, przez co wielu osobom może się wydawać, że wakacje w tym modnym regionie Polski polegają wyłącznie na dalekich wędrówkach i podziwianiu krajobrazów. Bieszczadzkie szlaki są co prawda kapitalne, jednak ten pokaźny obszar ma do zaoferowania szersze spektrum atrakcji.
Urlop w Bieszczadach. 6 największych atrakcji najdzikszego pasma górskiego w Polsce

Autor: fot. pexels.com

N terenie całych Bieszczadów kryją się m.in. zabytkowe kościoły, pałace, zamki i inne historyczne zabudowania. Wędrując po bieszczadzkich miejscowościach, możesz też natrafić na nieco nowsze ciekawostki przygotowane specjalnie z myślą o turystach. Chcielibyśmy polecić Ci kilka miejsc, które warto odwiedzić, udając się w tamtejsze rejony. Przed wyjazdem rekomendujemy też zaopatrzenie się w ubezpieczenie assistance, które gwarantuje udzielenie pomocy w razie potrzeby. Z kolei polisę OC dla każdego auta można znaleźć w internecie – właściciele Dacii mogą skorzystać z ofert dostępnych na stronie https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/marki/dacia/.

Odkryj uroki Bieszczadzkiego Parku Narodowego

W tym roku mija 50 lat od założenia tej oazy spokoju, w której dzika przyroda funkcjonuje wedle swoich praw. Żbiki, rysie czy niedźwiedzie skutecznie chowają się przed turystami zwiedzającymi ten obszar, więc nie ma co obawiać się spotkania z dzikim zwierzęciem. Ujrzysz za to naturalne piękno dzikiej polskiej flory. Obszar mierzy aż 292 km2 i szczerze polecamy jego zwiedzanie każdemu, kto chce zaznać spokoju i lubi aktywny wypoczynek.

Park Krajobrazowy Doliny Sanu

To świetne miejsce dla osób, które mają w planie górski spacer lub przejażdżkę rowerową. Jeden ze znajdujących się tu szlaków został przystosowany do jazdy na dwóch kółkach, drugi idealnie nadaje się zaś do pieszych wędrówek. Dolina Sanu słynie też z wiekowych cerkwi. Osoby doceniające czar dawnej architektury sakralnej będą zachwycone, odwiedzając Cerkiew św. Michała Anioła w Powroźniku czy Cerkiew św. Dymitra w Dubiecku. Przed wyjazdem na kilkudniową wycieczkę objazdową po Bieszczadach polecamy wykupienie ubezpieczenia assistance, np. w serwisie https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/.

Prawdziwy wodospad w polskich górach

Z Doliny Sanu udaj się wzdłuż rzeki wprost do wsi Zatwarnica, gdzie zlokalizowany jest godny uwagi wodospad. W tej małej wiosce znajduje się także niewielkie kino studyjne Kino Końkret, w którym regularnie odbywają się seanse filmowe oraz Chata Bojkowska wybudowana w hołdzie dla dawnych mieszkańców tych ziem.

Chwile relaksu nad Soliną

Po ciszy i spokoju, których udało się zaznać, spacerując leśnymi ścieżkami, idealnym pomysłem może okazać się wycieczka nad jezioro Solina. Jego pobliski teren szczególnie w sezonie wakacyjnym bywa oblegany przez turystów. Widok na Tamę Solińską, który można tu podziwiać z wnętrza wagoników otwartej niedawno kolejki gondolowej, to coś niesamowitego. Jeżeli nie masz ochoty na przejazd kolejką, zawsze możesz wdrapać się na szczyt wieży widokowej.

Nad Soliną trudno się nudzić, a na licznych straganach nad jeziorem można kupić dosłownie wszystko, chyba tylko poza samochodami. Te mieszkańcy najchętniej sprowadzają z Niemiec, co jest obecnie szybkie i wygodne, m.in. za sprawą możliwości weryfikacji historii auta, która została opisana na stronie https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/historia-pojazdu-z-niemiec/.

Ruiny Cerkwi w Berezce

Niedaleko popularnych punktów, w których gwar przyjezdnych zagłusza myśli, znajduje się tajemnicze miejsce o bogatej historii. Na zniszczonych murach dawnej cerkwi Bojków zlokalizowanej w Berezce do dzisiaj widoczne są pradawne freski. Trudno uwierzyć, że przetrwały taki szmat czasu, schowane gdzieś pomiędzy leśnym gąszczem.

Park Ochrony Bieszczadzkiej Fauny

Park Ochrony Bieszczadzkiej Fauny to połączenie klasycznego ogrodu zoologicznego z azylem dla poszkodowanych zwierząt. Park pełni doskonałą funkcję edukacyjną, szczególnie docenianą przez rodziców odwiedzających to miejsce z dziećmi. Najmłodsi są zachwyceni, przyglądając się z bliska bieszczadzkiej faunie. To doskonała atrakcja dla całej rodziny.

Deskale, czyli murale w wersji wiejskiej

Projekt Cichy Memoriał to przedsięwzięcie, które powstało, aby ukazać życie autentycznych mieszkańców dawnych domostw przy wykorzystaniu znanego elementu współczesnej sztuki ulicznej. Murale na drewnianych chatach prezentują się intrygująco i warto zwracać na nie uwagę, spacerując po bieszczadzkich miejscowościach.



Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ