Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 18 stycznia 2025 11:07
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Fundacja Doktor Clown szuka wolontariuszy w Krośnie

Wolontariusze Fundacji Dr Clown odwiedzają szpitale i placówki specjalne w całej Polsce. W Krośnie można ich spotkać w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie. Ich zadaniem jest poprawić samopoczucie małych i tych większych pacjentów.

Autor: Fundacja Doktor Clown

Fundacja Doktor Clown właśnie ogłosiła rekrutację wolontariuszy w Krośnie, do pracy na szpitalnych oddziałach dziecięcych i dorosłych.

Clown kojarzy się z wygłupami, śmiechem i rozrywką. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że są miejsca, w których spełnia bardzo wymagające i odpowiedzialne zadania. Mowa tu o Fundacji Dr Clown i jej wolontariuszach.

- Tak, wiele osób kojarzy nas z Clownami, które można spotkać w cyrku. Owszem, chodzimy w kolorowych strojach i wywołujemy uśmiech – to nasze główne zadanie. Jednak nie możemy zapomnieć, że pracujemy w szpitalach, domach pomocy społecznej czy placówkach specjalnych, a to nie zawsze jest łatwe środowisko pracy - mówi Aneta Wnęk, Koordynatorka Regionalna Fundacji Dr Clown.

Podkreśla, że wolontariusze zgodnie z powiedzeniem "śmiech to zdrowie" idą tam, gdzie do śmiechu czasem brakuje powodów. 

Aneta Wnęk tłumaczy, że pandemia pokrzyżowała plany fundacji i przez 2 lata nie była organizowana rekrutacja. - Dlatego teraz pilnie poszukujemy nowych osób do działania - mówi.

Dodaje, że Fundacja chce, aby w Krośnie powstała grupa wolontariuszy. - Bo wiemy że nasze działania są potrzebne - podkreśla.

Kto może zostać Doktorem Clownem? 

By działać w szpitalu, trzeba mieć ukończone 18 lat, posiadać aktualne badanie do celów sanitarno-epidemiologicznych (lub wykonać je w najbliższym czasie), a także zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do bycia wolontariuszem.

- Ponadto ważna jest dyspozycyjność czasowa – minimum 2 godziny w tygodniu przez co najmniej 3 miesiące - dodaje Aneta Wnęk

Tłumaczy, że wolontariusz po odpowiednim przeszkoleniu tworzy postać Doktora Clowna. 

- Kompletuje strój i opanowuje elementy sztuki cyrkowej i iluzji. Następnie razem z zespołem wyrusza do szpitala, gdzie następuje praktyczna część wdrożenia - informuje Koordynatorka Regionalna Fundacji Dr Clown. 

Dodaje, że wolontariusz nigdy nie chodzi sam. - Wizyty w szpitalach i placówkach odbywają się w duetach, a Doktorzy Clowni ze sobą współpracują

Co można robić jako Doktor Clown?

  • realizować program "terapii śmiechem", rozdawać uśmiechy, podtrzymywać na duchu i dawać radość tym, którzy najbardziej tego potrzebują
  • realizować akcje społeczne, edukacyjne i promocyjne
  • działać na wielu polach, dzięki czemu wykorzystasz w pełni swój potencjał i umiejętności
    w dobrej sprawie (szukamy osób o najróżniejszych umiejętnościach!)
    poznawać wielu ciekawych, pełnych pasji ludzi
    uczestniczyć w wartościowych i pasjonujących szkoleniach (artystycznych, psychologiczno-pedagogicznych, medialnych)

Żeby zostać Doktorem Clownem najpierw trzeba wypełnić formularz online TUTAJ. Należy w nim podać m.in. swoje dane kontaktowe i wskazać najbliższy oddział fundacji. 

Fundacja na zgłoszenia czeka do 13 listopada. 

- Po otrzymaniu formularza, z kandydatem na wolontariusza skontaktuje się koordynator odpowiedniego regionu, by umówić się na spotkanie - informuje Aneta Wnęk.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Fundacji (TUTAJ) lub jej facebookowym profilu (TUTAJ).


Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ