Na miejscu czynności prowadziły dwa zespoły ratownictwa medycznego SPPR Krosno, strażacy JRG Krosno i OSP KSRG Krosno-Turaszówka oraz policjanci WRD KMP Krosno, którzy ustalają dokładne okoliczności zdarzenia.
Ruch na skrzyżowaniu był mocno utrudniony, Więcej informacji niebawem.
AKTUALIZACJA:
63-letni kierujący audi jadąc w kierunku Miejsca Piastowego zderzył się z wjeżdżającym na skrzyżowanie od ulicy Zręcińskiej citroenem. Kierujący byli trzeźwi. Na skutek odniesionych obrażeń trafili do szpitala. Trwa wyjaśnianie szczegółowych okoliczności tego zdarzenia - mówi podkom. Paweł Buczyński z krośnieńskiej policji.
APEL POLICJANTÓW
Policjanci apelują do kierowców o bezwzględne stosowanie się do poleceń służb kierujących ruchem na terenie zdarzeń drogowych. Praktyka pokazuje, że w sytuacjach, gdy na skrzyżowaniu dochodzi do zdarzeń drogowych, a polecenia wydaje właśnie policjant - wielu z kierowców, jak i pieszych nie wie po prostu jak się zachować.
Zgodnie z artykułem 5 Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku, Prawo o ruchu drogowym - Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani stosować się do poleceń i sygnałów dawanych przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli, sygnałów świetlnych oraz znaków drogowych, nawet wówczas, gdy z przepisów ustawy wynika inny sposób zachowania niż nakazany przez te osoby, sygnały świetlne lub znaki drogowe:
- Zakaz wjazdu na skrzyżowanie - Jeżeli policjant kierujący ruchem na skrzyżowaniu jest zwrócony przodem lub tyłem do pojazdów lub pieszych i ma do tego wyciągnięte poziomo obie ręce, to oznacza, że wydaje zakaz wjazdu kierowcom i poruszania się pieszym.
- Zmiana kierunku ruchu - Kierowanie ruchem przez policjanta oznacza konieczność umożliwienia przejazdu kierowcom z różnych stron. Policjant z jedną podniesioną ręką to dla kierowców znak, że powinni zachować szczególną ostrożność – Uwaga za chwilę nastąpi zmiana kierunku ruchu.
- Zatrzymanie ruchu - Pozycje przyjmowane przez policjanta kierującego ruchem mogą wzywać kierowcę do zatrzymania się. Taki sygnał wyda kierowcom policjant, który podniesie rękę w taki sposób, że wewnętrzna strona dłoni jest kierowana w ich stronę.
Za niedostosowanie się do sygnałów wydawanych przez policjanta kierującego ruchem drogowym, kierowcy pojazdu grozi mandat w wysokości od 300 do 500 zł, a piesi na mandat w wysokości 100 zł. Co ważne, gdy na skrzyżowaniu znajdują się znaki drogowe, działająca sygnalizacja świetlna i policjant kierujący ruchem to bezwzględnie mamy obowiązek wykonywać polecenia policjanta.