Witania ospała, bo tak nazywana jest Ashwagandha to suplement diety, który mogą stosować zarówno kobiety, jak i mężczyźni. To roślina adaptogenna, która może redukować zaburzenia organizmu spowodowane stresem. Chcesz dowiedzieć się, jak Ashwagandha wpływa na nasz organizm? Dowiedz się więcej i zacznij kompleksową suplementację!
Rozpoczynając suplementację organizmu naturalnymi preparatami, musisz przede wszystkim zapoznać się ze składem oraz zastosowaniem danego produktu. W przypadku takich suplementów, jak Ashwagandha efekty stosowania możesz zauważyć już w pierwszych dniach stosowania. Ekstrakt z tej rośliny może zmniejszyć m.in. uczucie zmęczenia.
Czym jest i jak działa Ashwagandha?
Ekstrakty z Witanii ospałej są uznawane za wyjątkowo dobroczynne dla organizmu człowieka. Mogą wspomagać leczenie i zapobieganie takim problemom zdrowotnym, jak:
- stany depresyjne,
- stany lękowe,
- bezsenność,
- przewlekłe uczucie zmęczenia.
Dodatkowo przy regularnym stosowaniu suplementów zawierających ekstrakt z tej indyjskiej rośliny zredukujesz uczucie bólu pleców, szyi, a także zmniejszysz ryzyko występowania zapalenia stawów. Sproszkowana Ashwagandha jest bogatym źródłem żelaza, dzięki czemu świetnie stymuluje komórki układu odpornościowego.
Suplementacja składnikami roślinnymi – co wybrać?
Z suplementami takimi, jak Ashwagandha Ultra o zwiększonej dawce składników aktywnych warto łączyć też inne preparaty. Dobrym wyborem są kompleksy witaminowe zawierające m.in. witaminę A, C, D, E. Przydatne są także suplementy zawierające kwasy tłuszczowe OMEGA-3 i OMEGA-6, które działają przeciwzapalnie i chronią układ nerwowy.
Do codziennej suplementacji Ashwagandhy warto włączyć też dodatkowy magnez.
Dzięki temu zredukujesz ryzyko wystąpienia przykurczu mięśni. W ten sposób zwiększysz też swoje szanse na wyregulowanie ciśnienia tętniczego oraz zmniejszysz codzienne uczucie stresu i niepokoju.
BCAA – 5 powodów, dlaczego warto je suplementować. Przekonaj się!
Suplementacja Ashwaganadhy – czy są jakiekolwiek przeciwwskazania?
Każdy suplement diety może być bezpiecznie stosowany tylko w dawkach zalecanych przez producenta. Warto też spojrzeć na przeciwwskazania do przyjmowania konkretnej substancji. Suplementu zawierającego sproszkowaną Ashwagandhę nie zażywaj, jeśli:
- masz uczulenie na którykolwiek ze składników suplementu,
- po pierwszym użyciu odczuwasz swędzenie lub pieczenie skóry,
- jesteś w ciąży lub karmisz piersią,
- przyjmujesz leki na cukrzycę lub nadciśnienie tętnicze,
- masz problemy z tarczycą.
Aby mieć pewność, że stosowanie suplementu będzie w 100% bezpieczne, skonsultuj się
z lekarzem. Dowiesz się w ten sposób, w jakich dawkach i czy w ogóle możesz przyjmować Ashwagandhę lub inne suplementy roślinne.
Kto powinien postawić na suplementację Ashwagandhy?
Po ekstrakt z tej rośliny mogą sięgać praktycznie wszyscy. To popularny suplement stosowany przez sportowców, a także osoby, które odczuwają spadek energii i samopoczucia w okresach jesienno-zimowych.