W przeprowadzonym naborze chęć udziału w bezpłatnych zajęciach sportowych zgłosiło 763 mieszkańców Krosna, z których 444 zostało zakwalifikowanych do udziału w nich, a 319 wpisanych zostało na listy rezerwowe. Decydowała kolejność zgłoszeń.
Zajęcia rozpoczęły się od czerwca 2023 r., każda grupa w zależności od wybranej dyscypliny realizuje zajęcia w wymiarze 20, 25 lub 30 godzin. Zajęcia prowadzone są bezpłatnie.
Nordic Walking – w zajęciach udział wzięło 48 osób w 4 grupach 12 osobowych. Zajęcia odbywały się na Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Bursaki w Krośnie i Stadionie Lekkoatletycznym przy Zespole Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie
Tenis ziemny - w zajęciach udział wzięło 48 osób w 4 grupach 12 osobowych. Zajęcia odbywały się na Kortach Tenisowych przy ul. Bursaki w Krośnie.
Zumba - w zajęciach udział wzięło 60 osób w5 grupach 12 osobowych. Zajęcia odbywały się na siłowni w Krośnie.
Joga - w zajęciach udział wzięło 60 osób w 5 grupach 12 osobowych. Zajęcia odbywały się na Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR w Krośnie.
Crossfit - w zajęciach udział wzięło 60 osóbw 5 grupach 12 osobowych. Zajęcia odbywały się na Hali sportowo-widowiskowej MOSiR w Krośnie.
Pływanie - w zajęciach udział wzięło 60 osóbw 5 grupach 12 osobowych. Zajęcia odbywały się na Krytej Pływalni przy ul. Wojska Polskiego 45a w Krośnie.
Wspinaczka - w zajęciach udział wzięło 60 osób w 5 grupach 12 osobowych. Zajęcia odbywały się na Sztucznej ściance wspinaczkowej w sali sportowej Miejskiego Zespołu Szkół nr 4 w Krośnie.
Samoobrona - w zajęciach udział wzięło 48 osób w 4 grupach 12 osobowych. Zajęcia odbywały się na Sali Gimnastycznej Zespołu Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie.
Zajęcia organizowane w ramach przedsięwzięcia „Integracja różnych grup społecznych poprzez sport i rekreację” w ramach projektu „Kreujemy+Rozwijamy+Ożywiamy+Stymulujemy+Nakreślamy+Odmieniamy=KROSNO”, współfinansowanego w 85% ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa. „Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej” trwać będą do końca lutego 2024 r.
Fundacja PK.TRAVEL.PL odpowiedzialna jest za realizację i organizację tych zajęć. Dodatkowe informacje znajdują się na ich stronie internetowej - link: https://sites.google.com/view/pktravelpl/strona-g%C5%82%C3%B3wna/sport
Przedsięwzięcie „Integracja różnych grup społecznych poprzez sport i rekreację” realizowane jest w ramach projektu „Kreujemy+Rozwijamy+Ożywiamy+Stymulujemy+Nakreślamy+Odmieniamy=KROSNO” w ramach Programu Rozwój Lokalny, współfinansowanego w 85% ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa. Beneficjentem/Partnerem wiodącym projektu jest Gmina Miasto Krosno, a na jego realizację uzyskano dotację w wysokości 15 328 498,86 PLN. Celem projektu jest kompleksowa poprawa jakości życia w Krośnie oraz lepsze dostosowanie administracji Krosna do potrzeb mieszkańców. Projektowi przyświeca hasło:
„Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej”
Więcej informacji:
- norwaygrants.pl
- norwaygrants.org
Fundusze norweskie reprezentują wkład Norwegii w tworzenie Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej. W ramach funduszy norweskich Norwegia przyczynia się do ograniczenia nierówności społecznych i ekonomicznych oraz wzmocnienia relacji dwustronnych z państwami beneficjentami z Europy Środkowej i Południowej, oraz obszaru Morza Bałtyckiego. Norwegia ściśle współpracuje z UE w ramach Porozumienia o Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Wraz z pozostałymi darczyńcami, Norwegia przekazała 3,3 miliarda euro w ramach kolejnych programów funduszy w latach 1994–2014. Fundusze norweskie są finansowane wyłącznie przez Norwegię i dostępne w państwach, które przystąpiły do UE po 2003 r. Fundusze norweskie na lata 2014-2021 wynoszą 1,25 miliarda euro. Priorytety na ten okres to:
#1 innowacje, badania naukowe, edukacja, konkurencyjność i godna praca;
#2 integracja społeczna, zatrudnienie młodzieży i ograniczenie ubóstwa;
#3 środowisko, energia, zmiany klimatu i gospodarka niskoemisyjna;
#4 kultura, społeczeństwo obywatelskie, dobre zarządzanie i podstawowe prawa;
#5 sprawiedliwość i sprawy wewnętrzne.