Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 18 stycznia 2025 20:09
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Akcja Krwiodawstwa przy hali MOSiR w Krośnie

Dziś (18 marca) przy hali MOSiR zaparkował mobilny punkt poboru krwi. Na podzielenie się najcenniejszym darem zdecydowało się ponad 30 osób. W czasie trwania Akcji Krwiodawstwa policjanci z KMP w Krośnie prowadzili prelekcje dla młodzieży krośnieńskich szkół. Mówili na temat bezpieczeństwa w sieci i zachowaniach samobójczych.

Autor: Tomasz Jefimow

Akcję Krwiodawstwa zorganizowali: posłanka Joanna Frydrych, Komenda Miejska Policji w Krośnie, Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów przy KMP w Krośnie, Klub HDK przy KM Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie, PCK oddział Krosno oraz MOSiR w Krośnie. 

- Biorąc pod uwagę sytuację demograficzną oraz starzejące się społeczeństwo, musimy podejmować wszelkie działania, dzięki którym można przekazać wiedzę na temat tego, jak potrzebna jest krew i dlaczego ją warto oddać - mówi Joanna Frydrych

O tym, kto może zostać krwiodawcą i jakie musi spełnić wytyczne, można było się dowiedzieć na stoisku przygotowanym przez krośnieński oddział PCK. 

Mł. asp. Arkadiusz Pałys, koordynator akcji podkreśla, że akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. 

- Zgłosiło się 31 dawców. Niestety nie wszyscy mogli podzielić się najcenniejszym darem. Pozytywnie do oddania krwi zakwalifikowano 20 osób. Pozyskano 9 litrów krwi - mówi.

Dla wszystkich, którzy zdecydowali się przyjść oddać krew, organizatorzy przygotowali upominki.

Prelekcje dla młodzieży

Akcji Krwiodawstwa towarzyszyły wykłady dla młodzieży z krośnieńskich szkół. Policjanci z KMP w Krośnie mówili o cyberbezpieczeństwie i zachowaniach samobójczych. 

Bronisław Baran, wiceprezydent Krosna podkreśla, że to bardzo ważne tematy. Przypomina, że już w ub. roku zorganizowana została w Krośnie konferencja "Życie warte jest rozmowy – samobójstwom można i trzeba zapobiegać". 

- Żyjemy w kraju, w którym z powodu samobójstw ginie dwa razy więcej dzieci i młodzieży niż w wypadkach drogowych. Czas temu dać odpór, czas by wprowadzić zdecydowanie większe wsparcie psychiczne, psychologiczne i psychoterapeutyczne - podkreśla Bronisław Baran

Dodaje, że w ostatnim czasie widać, że problemy, które wymagają profesjonalnego wsparcia a nawet hospitalizacji, dotykają coraz większą grupę młodzieży poniżej 18 roku życia. 


Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ