Klaudia Jodłowska z klasy 3 Technik Przemysłu Mody oraz Sandra Zajdel z klasy 2 Technik Przemysłu Mody prezentowały swoje prace w finale VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu ,,Sztuka przeobrażeń" w Rzeszowie. Już sam udział w finale tak prestiżowego konkursu to olbrzymie osiągnięcie!!
Tegoroczna VII edycja konkursu nosiła tytuł „Stroje balowe w literaturze i filmie" i miała miejsce w Zespole Szkól Gospodarczych w Rzeszowie. W konkursie udział wzięło 25 uczestników z różnych szkół w Polsce, którzy zaprezentowali w pokazie mody zaprojektowane i uszyte przez siebie prace. Projekty zaprezentowali uczniowie z: Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku, Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu, Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie, Katowickiego Centrum Edukacji Zawodowej im. Powstańców Śląskich w Katowicach, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie oraz Zespołu Szkół Gospodarczych im. M. Spytka Ligęzy w Rzeszowie.
Nad przebiegiem konkursu czuwało jury konkursowe w składzie:
- Prodziekan Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej Pani Barbara Niekraszewicz
- Projektantka studia mody VISSAVI – Pani Jolanta Ślęzak
- Projektantka i właścicielka zakładu Odzieży Damskiej Duet – Pani Zuzanna Drozdowska
- Projektantka mody, właścicielka marki, organizatorka imprez modowych w Polsce i na świecie – Pani Basia Olearka
- Trener branży beauty, wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno- Ekonomicznej w Jarosławiu oraz Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie Pani Iwona Pięknik
- Historyk sztuki, twórca i opiekun kolekcji strojów i akcesoriów historycznych w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie Pani Beata Kuman
- Projektantka i właścicielka Pracowni Mody Ślubnej AFRODYTA Pani Kazimiera Nieczaj – przewodnicząca jury.
Obie kreacje krośnieńskich uczennic Klaudii oraz Sandry zostały perfekcyjnie wykonane i dopracowane w każdym szczególe, co zostało zauważone przez uczestników konkursu i jury. Szczególnie doceniona została praca Klaudii Jodłowskiej - Królowa Kier, która dostała szczególe wyróżnienie w konkursie.
- To kolejna historia sukcesu, która podkreśla wysoką jakość edukacji w naszej szkole. Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć naszych uczniów i życzmy im kolejnych spektakularnych sukcesów - cieszy się dyrekcja szkoły.
Opieka nad uczennicami: pani Wiesława Szwast i pani Teresa Belcik.
A jaki był poziom konkursu i jak prezentowały się modelki w uszytych przez uczestników konkursu ubiorach - oceńcie sami poniżej.
- Sztuka przeobrażeń, sztuka mody idzie naprawdę w bardzo dobrym kierunku! Konkurs nie tylko promuje kreatywność i umiejętności uczniów, ale także daje im szansę na rozwój i zdobycie doświadczenia. Po ukończeniu nauki w szkole, absolwenci mają szerokie perspektywy zawodowe w branży mody, wizażu oraz pokrewnych dziedzinach - dodaje dyrekcja "Szczepanika".