Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 5 października 2024 22:07

Korczyński Bieg i Nordic Walking "Do Prządek" [ZDJĘCIA, WYNIKI]

Na starcie tegorocznej, trzynastej edycji, Korczyńskiego Biegu i Nordic Walking "Do Prządek" stanęło 29 biegaczy i 20 miłośników chodu z kijkami. Zawody połączone były z obchodami 400 lat nazwy wsi Czarnorzeki.

Autor: Tomasz Jefimow

Uczestnicy dzisiejszego (14 września) biegu mieli do pokonania 7,5-kilometrową trasę o charakterze górskim i krosowym. Start i meta usytuowane były na stadionie w Czarnorzekach.

Zwyciężył Jakub Hejnar ze Szczepańcowej. Jego czas to 36 min. i 52 sek. Za nim na metę wbiegł Jakub Bolanowski (Finisz Rymanów, czas – 37 min i 43 sek.). Trzeci był Marcin Janas z Odrzykonia (38 min i 12 sek.).

Wśród kobiet najszybsza była Beata Kandefer z Korczyny (46 min i 48 sek.). Druga dobiegła Agnieszka Kurys z Radomia (49 min i 24 sek.), trzecia – Sylwia Karaś z Komborni (49 min i 44 sek.).

Nordic Walking rozegrano na 6-kilometrowej trasie. Pierwsze miejsce zajął Wojtek Pasierb z Rzeszowa (Lejdis of Nordic, czas – 42 min i 41 sek.), drugie – Marcin Wiącek z Jasła (Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów, czas – 42 min i 58 sek.), a trzecie Jarek Wojtkiewicz z Bystrego (Bieszczadzki Klub Nordic Walking, czas – 45 min. i 4 sek.).

Wśród kobiet zwyciężyła Marta Sawicka (KS Victoria Potęgowo, czas – 45 min i 10 sek.). Druga na mecie zameldowała się Anna Wielosik ze Szczepańcowej (47 min. i 44 sek.), trzecia – Beata Inglot z Iskrzyni (48 min. i 56 sek.).