Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 listopada 2024 10:28
Reklama
Reklama

IV Pieszy Rajd Mauzera. Wspominali Ryszarda Majkę i odwiedzali cmentarze wojenne

To już czwarty raz, gdy miłośnicy pieszych wędrówek spotkali się, aby uczestniczyć w Pieszym Rajdzie Mauzera. Korczyński GOK zorganizował rajd ku pamięci lokalnego działacza i miłośnika historii – Ryszarda Majki.
  • Źródło: UG Korczyna
IV Pieszy Rajd Mauzera. Wspominali Ryszarda Majkę i odwiedzali cmentarze wojenne

Źródło: UG Korczyna

W niedzielę 27 października odbył się IV Pieszy Rajd Mauzera. Rozpoczął się on przy zamku Kamieniec i zakończył przy Centrum Rekreacyjno-Sportowym w Czarnorzekach, prowadząc przez 17-kilometrową trasę pełną miejsc pamięci – cmentarzy wojennych w Korczynie, Węglówce i Czarnorzekach.

Na każdym z odwiedzanych cmentarzy wójt gminy Korczyna Grzegorz Półchłopek, zastępca wójta Katarzyna Urbanek oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Korczynie Aleksandra Prugar oddali hołd poległym, składając symboliczne wiązanki na ich grobach.

W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 60 uczestników, których prowadził Artur Hejnar ze Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historyczne " Galicja ". Podzielił się z uczestnikami swoją szeroką wiedzą o lokalnej historii, zabierając uczestników w podróż przez czas i wydarzenia wojenne, które miały miejsce na tych terenach. Trasa była hołdem nie tylko dla Ryszarda Majki, lecz także dla wszystkich, którzy spoczywają na cmentarzach wojennych rozsianych po okolicy.

W połowie trasy, w Węglówce, uczestnicy mogli odpocząć i posilić się dzięki uprzejmości Koła Gospodyń Wiejskich w Węglówce. W atmosferze domowego ciepła i serdeczności wędrowcy mogli nabrać sił, aby zmierzyć się z dalszym etapem trasy.

Rajd zakończył się w Czarnorzekach, gdzie uczestnicy mieli okazję podzielić się swoimi wrażeniami oraz wyrazić wdzięczność organizatorom za niezwykle udane wydarzenie. IV Pieszy Rajd Mauzera, przeprowadzony z troską o każdy detal, upamiętnił Ryszarda Majkę oraz przybliżył mieszkańcom niezwykłe dziedzictwo historyczne regionu.

Zdjęcia: UG Korczyna



Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ