Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 15 listopada 2024 11:49
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Uwaga, pijani kierowcy! W Świerzowej Polskiej 20-latek miał 2,5 promila, w Króliku Polskim 67-latek aż 3 promile!

Na szczęście nikt nie został ranny w poważnie wyglądającym zdarzeniu w Świerzowej Polskiej (gm. Chorkówka) w czwartkowy wieczór. Sprawcą okazał się pijany 20-latek. Tego samego dnia, ale w Króliku Polskim (gm. Rymanów) policjanci zatrzymali kierowcę samochodu marki Kia. Mężczyzna był kompletnie pijany.
Uwaga, pijani kierowcy! W Świerzowej Polskiej 20-latek miał 2,5 promila, w Króliku Polskim 67-latek aż 3 promile!

Autor: krosno112.pl

Kolizję w Świerzowej Polskiej spowodował pijany 20-latek

Do zdarzenia doszło około godziny 23:00 w Świerzowej Polskiej (gm. Chorkówka) na ulicy Szkolnej. Honda wbiła się w ogrodzenie prywatnej posesji.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 20-letni kierujący Hondą wjechał w ogrodzenie jednej z prywatnych posesji. Badanie stanu trzeźwości wykazało około 2,5 promila alkoholu w organizmie kierowcy. Policjanci zatrzymali mu prawo jady, a samochód został odholowany. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał - relacjonuje kom. Paweł Buczyński z KMP w Krośnie. 

(Więcej zdjęć z kolizji w galerii poniżej).

Kompletnie pijany kierowca w Króliku Polskim 

Również w czwartek 13 listopada, ale w Króliku Polskim (gm. Rymanów) doszło do zatrzymania kompletnie pijanego kierowcy samochodu marki Kia.

- Policjanci otrzymali informacje o prawdopodobnie nietrzeźwym kierującym pojazdem marki Kia. Policjanci zatrzymali do kontroli wskazany pojazd. Badanie stanu trzeźwości 67-letniego kierowcy wykazało około 3 promile w wydychanym powietrzu. Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy, a jego samochód został odholowany - mówi kom. Paweł Buczyński. 

Trzeźwy poranek

W piątek 15 listopada podkarpaccy policjanci ruchu drogowego prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Kontrole drogowe, których celem było sprawdzenie stanu trzeźwości kierujących pojazdami, odbywały się również na terenie Krosna i powiatu krośnieńskiego. W ciągu kilku godzin skontrolowano ponad 1557 kierowców. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierujących, którzy wsiedli za kierownice po alkoholu.

O godzinie 5:43 na Alei Jana Pawła II w Krośnie (jeden z kilku tymczasowych posterunków blokadowo-kontrolnych) policjanci zatrzymali do kontroli 41-letniego kierowcę Dacii. Mieszkaniec powiatu krośnieńskiego miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. 

Chwilę później o 6:05, w tym samym miejscu policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę Mitsubishi. Jak się okazało 54-letni mieszkaniec powiatu jasielskiego miał w organizmie ponad 0,7 promila alkoholu. 

W obu przypadkach kierowcy stracili prawa jazdy i nie dopuszczono ich do dalszej jazdy. 

- Pamiętajmy, aby wsiadając za kierownicę mieć pewność, że jesteśmy trzeźwi. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie opóźnia reakcję i osłabia koncentrację. Kierowcy będący pod wpływem alkoholu stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego - mówi nadkom. Krzysztof Belczyk - Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krośnie. 

Kolejna piątkowa akcja dotyczy niechronionych uczestników ruchu 

Po zakończonej akcji "Trzeźwy poranek" krośnieńscy policjanci będą prowadzić kolejne działania pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. 

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego to przede wszystkim piesi, ale też kierujący motorowerem, rowerem, hulajnogą elektryczną, urządzeniem transportu osobistego (UTO), czy poruszający się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch. To osoby, które szczególnie są narażone na tragiczne skutki zdarzeń drogowych.

- Policjanci krośnieńskiej drogówki będą zwracać uwagę na stosowanie się wszystkich uczestników ruchu do przepisów „Kodeksu drogowego”. Szczególnie przyjrzą się nieprawidłowościom w relacji kierujący pojazdem – pieszy oraz kierujący pojazdem mechanicznym – rowerzysta - mówi nadkom. Krzysztof Belczyk.  

Z uwagi na wiele zdarzeń drogowych w rejonie przejść dla pieszych, czy przejazdów dla rowerzystów, należy zwrócić szczególną uwagę zbliżając się do tych miejsc oraz stosować się do obowiązujących ograniczeń prędkości i warunków panujących na drodze. 

Nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych, wyprzedzanie bezpośrednio przed, czy na przejściach, omijanie innego pojazdu, który się zatrzymał, aby ustąpić pierwszeństwa pieszym, to główne przyczyny wypadków drogowych.

- Natomiast piesi mają obowiązek prawidłowo, zgodnie z przepisami przekraczać jezdnię. Nie zawsze i wszędzie mają pierwszeństwo! Kierujący rowerami powinni korzystać z wyznaczonych dróg i przejazdów dla rowerzystów, a jeżeli już (wyjątkowo) korzystają z dróg wspólnych, powinni zachować szczególną ostrożność i ustępować pierwszeństwa pieszym - dodaje nadkomisarz Krzysztof Belczyk, szef krośnieńskiej drogówki. 



Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ