Na portalu YouTube pojawiło się nagranie, dokumentujące niebezpieczną jazdę kierowcy ciężarówki na drodze krajowej nr 19, na trasie Rzeszów-Krosno. Autor nagrania, który udostępnił je 16 stycznia 2025 roku, relacjonuje, że około godziny 23:00 zauważył pojazd poruszający się w sposób, który wzbudził jego podejrzenia co do stanu trzeźwości kierowcy.
Z relacji nagrywającego wynika, że ciężarówka miała poruszać się „wężykiem” po jezdni, zajeżdżać na przeciwległy pas ruchu i stwarzać realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Mężczyzna przez około 20 minut jechał za podejrzanym pojazdem, rejestrując jego manewry kamerą. Następnie podjął decyzję o zgłoszeniu sprawy na policję.
Mężczyzna, który postanowił zgłosić niebezpieczne zachowanie kierowcy, najpierw skontaktował się z numerem alarmowym i przedstawił sytuację pierwszemu dyżurnemu. Zgłosił, że jedzie za podejrzanym pojazdem, dokładnie opisując jego zachowanie oraz podając numery rejestracyjne ciężarówki. Na tym etapie wydawało się, że zgłoszenie zostanie przyjęte i przetworzone bez problemów. Operator poprosił zgłaszającego, by kontynuował jazdę za podejrzanym samochodem i nie rozłączał się.
Operator poinformował, że rozmowa będzie kontynuowana z innym funkcjonariuszem. W tym czasie podejrzany kierowca, jak widać na nagraniu, zdążył wyprzedzać inne pojazdy na podwójnej linii ciągłej, co mogło prowadzić do niebezpiecznej kolizji.
Mimo jasnej komunikacji i próby przekazania informacji o potencjalnym zagrożeniu zgłaszający został przekierowany do kolejnego dyżurnego... i tak kilka razy - przez komendę w Strzyżowie, w Brzozowie i na koniec miał zostać przełączony do Krosna, jednak operator się rozłączył.
Całą sytuację przedstawia nagranie:
Nagranie nie zawiera informacji o ostatecznym wyniku interwencji policji. Nie wiadomo, czy kierowca ciężarówki został zatrzymany i skontrolowany. Niemniej jednak analiza nagranych rozmów rzuca światło na potencjalne problemy w komunikacji między Centrum Powiadamiania Ratunkowego oraz dyżurnymi policji i stawia pytania o koordynację działań w sytuacjach wymagających szybkiej reakcji na rozległym terenie, jak w tym przypadku kilku powiatów.