Była to już piąta edycja Pikniku Zawodowego "Elektrosukces". Jak podkreśla dyrekcja krośnieńskiego "Elektryka" – wydarzenie na stałe wpisało się w życie szkoły i cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Ósmoklasiści mogli poznać ofertę edukacyjną szkoły, ze szczególnym naciskiem na kierunki zawodowe. W pikniku wzięli udział również pracodawcy, którzy współpracują ze szkołą oraz oferują miejsca pracy absolwentom – Fixit, Krośnieński Holding Komunalny, Krosoft, Nowy Styl, Orlen Technologie, Splast, PGE Dystrybucja, Kwant, Innergo, ZPRE Jedlicze, Scalewings – i Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Krośnie.
- Kandydaci do szkół średnich mieli możliwość zapoznania się z kierunkami kształcenia w III Liceum Ogólnokształcącym i Technikum nr 5 - mówi Marek Kubit, dyrektor "Elektryka".
Dodaje, że młodzież spotkała się też z nauczycielami i uczniami oraz zapoznała się z infrastrukturą szkoły, wyposażeniem pracowni przedmiotowych i zawodowych. Przygotowano też pokazy i warsztaty.
Nowe pracownie
Ważnym wydarzeniem było otwarcie trzech pracowni zawodowych, które zostały utworzone dzięki wsparciu finansowemu z programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027.

Generalny remont i wyposażenie trzech pracowni kosztował ponad 1,6 mln zł, z czego wkład własny z budżetu Krosna wyniósł niespełna 300 tys. zł.
Za te pieniądze do pracowni nauki programowania kupiono m.in.: zestawy komputerowe, drukarki 3D, skaner 3D, zestawy programowalnych robotów, gogle VR, drony.

Do pracowni sieci komputerowych – zestawy komputerowe szafy rakowe wyposażone w nowoczesne switche oraz routery, spawarki światłowodowe oraz reflektometry, narzędzia do budowy sieci komputerowych.

Pracownia systemów komputerowych i urządzeń techniki komputerowej została wyposażona m.in. w zestawy komputerowe, stacje lutownicze, stację lutowniczą BGA z systemem optycznego pozycjonowania układu, zestawy do samodzielnego składania komputerów.
Piknik w „Elektryku” był też okazją do uroczystego rozstrzygnięcia konkursu informatycznego i elektryczno-elektronicznego, który był skierowany do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych.