.jpg)
Historia koncertu sięga ponad dekady wstecz, kiedy to jedna z uczennic rzuciła prostą, ale inspirującą myśl: „Warto byłoby dać młodym ludziom możliwość zaprezentowania się na scenie.” Inicjatywę podjęła z pasją Grażyna Twardzik – nauczycielka, która od samego początku czuwa nad każdym szczegółem wydarzenia. To właśnie ona przypomniała zebranym o korzeniach tej pięknej tradycji i nadała ton całemu popołudniu.
Tegoroczny koncert miał szczególny wymiar – dedykowany był Nikosiowi Fijałkiewiczowi, małemu chłopcu zmagającemu się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Całe wydarzenie stało się wielkim aktem wsparcia, pełnym dobrej energii i solidarności.
Na scenie pojawiło się wielu wyjątkowych artystów – zarówno debiutantów, jak i tych, którzy wrócili, by ponownie podzielić się swoim talentem. Jedną z takich osób była Amelka Niezgoda, bohaterka pierwszej edycji koncertu, która jako dorosła kobieta znów wystąpiła, symbolicznie łącząc przeszłość z teraźniejszością.

Oficjalnego otwarcia dokonał Marcin Józefowicz – przewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego i prezes Stowarzyszenia „Aktywni Razem”. W swoim wystąpieniu z ogromnym uznaniem podkreślił zasługi pani Grażyny Twardzik, dzięki której koncert – początkowo inicjatywa szkolna – przerodził się w prawdziwe święto jednoczące lokalne środowiska. Podziękował również wszystkim za obecność, zaznaczając, jak ważne jest to wsparcie dla rodziny Nikosia.
W koncercie nie zabrakło wzruszających momentów, symbolicznych powrotów oraz porywających występów. Oprócz Amelki Niezgody, na scenie wystąpili:
- Ola Matelowska i Patryk Krężałek, uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Krośnie. Patryk, mimo że porusza się na wózku, z ogromną pasją i radością wystąpił przed publicznością. To właśnie on był bohaterem VII edycji koncertu. Ich wspólny występ był przejmującym świadectwem siły, odwagi i wyjątkowego talentu.
- Zespół Luźne Rockowe Granie! – zgrana sekcja rytmiczna, charyzmatyczny wokal i solówki gitarowe, które przyprawiały o dreszcze – rozkołysały publiczność i wprowadziły mocny, rockowy akcent wieczoru.
- Julia Świszcz, 10-letnia tancerka ze Studia Tańca Gracja w Krośnie – jej występ oczarował publiczność wdziękiem i lekkością.
- Sebastian Praisnar, który występował już podczas pierwszej i drugiej edycji w 2012 i 2013 roku – dziś powrócił na scenę, by uświetnić jubileuszowy koncert.
- Zespoły taneczne Lil’ Flow i Catch Da Flow ze Studia Tańca New Flow w Krośnie – ich dynamiczne choreografie porwały publiczność, a na scenie w solowym tańcu zaprezentowała się również Kornelia Wesołowska - założycielka i opiekunka zespołów
- Zespół Szasse, który obecnie działa, mając na swoim koncie znaczące sukcesy, pod opieką pani Magdaleny Skiby, reprezentując Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu.
Koncert poprowadzili z dużym zaangażowaniem Michał Michalski, uczeń klasy II szkoły branżowej, oraz Maciej Krawczyk, uczeń klasy V technikum – obaj z Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu.
Częścią wydarzenia była także licytacja charytatywna, którą poprowadzili pani Beata Świszcz i pan Zdzisław Bogucki – byli nauczyciele Zespołu Szkół im. AK w Jedliczu. Dzięki ich energii, doświadczeniu i poczuciu humoru, licytacja przebiegła w znakomitej atmosferze.
Nie zabrakło również tych, którzy z ogromnym sercem zaangażowali się w organizację koncertu. Na szczególne podziękowania zasługują: Babski Młyn z Potoka, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Krośnie, Stowarzyszenie „Aktywni Razem”, Bawi Misie, Koło Diabetyków z Jedlicza, Koła Gospodyń Wiejskich: z Porąb, Chlebnej, Żarnowca, Długiego i Podniebyla, Rada Sołecka i Wiejski Klub Seniora z Chlebnej, a także Jakub Skibiński, Adrian Pawluś, Janusz Kubit (rysownik), Wenencja Żychowska, Elżbieta Niedzielska, Małgorzata Kusiak, Agnieszka Próchnicka, Stanisław Leśniak, uczniowie i absolwenci ZS Jedlicze. Wsparcia udzieliły również Fundacja Orlen Południe, Burmistrz Gminy Jedlicze oraz Starostwo Powiatowe w Krośnie.
Na zakończenie – w imieniu całej społeczności Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu – pani Elżbieta Niedzielska wręczyła pani Grażynie Twardzik pamiątkową statuetkę, podkreślając, że to właśnie ona jest osobą, która potrafi porwać za sobą tłumy ludzi w czynieniu dobra.
Dyrektor szkoły, pan Mariusz Kielar, zamknął koncert słowami podziękowań, zaznaczając, że dzisiejsze wydarzenie to nie tylko koncert – to efekt wielu serc, które biją w jednym rytmie – rytmie solidarności, empatii i nadziei.