Głośną w mediach sprawą "schodków nad Wisłą", zajmował się Sąd Najwyższy, po tym jak grupa aktywistów sprowokowała interwencję Policji piciem na schodkach. Ustawa o wychowaniu w trzeźwości nie zakazuje picia alkoholu "w miejscach publicznych", więc Sąd Najwyższy stwierdził, że "wobec nieścisłości języka prawnego obywatel znajdował się w stanie niepewności prawa".
Czy podobną lukę w prawie można zastosować w przypadku krośnieńskich bulwarów, by legalnie pić tam alkohol?
Nie wolno - mówi dla portalu KrosnoCity Tomasz Wajdowicz, komendant Straży Miejskiej w Krośnie. Wynika to z przepisów prawa miejscowego uchwalonych na podstawie ustawy o samorządzie terytorialnym i ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałanie alkoholizmowi - stwierdza.
W Krośnie, jak podaje KrosnoCity, jeszcze w latach 90-tych ubiegłego stulecia, w oparciu o ustawę o wychowaniu w trzeźwości i ustawę o samorządzie terytorialnym, podjęto uchwały, w których wskazano dodatkowe miejsca, w których zakazane jest spożywanie alkoholu. Na listę obiektów i miejsc objętych zakazem picia alkoholu wpisano: skwery, cmentarze, wały nad Lubatówką, miejsca wokół punktów sprzedaży alkoholu (promień 25 m), a także wały nad Wisłokiem i obiekty sportowe.
Więcej informacji w artykule przygotowanym przez KrosnoCity.
red., KrosnoCity