Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 listopada 2024 09:48
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Balony nad Krosnem 2018 niebawem!

Już niedługo nad naszym miastem ujrzymy pierwsze loty treningowe okolicznych drużyn. Jak co roku, końcem kwietnia odbęda się XIX Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe, którym towarzyszą liczne atrakcje. Sprawdźcie, co czeka nas w tym roku!
Balony nad Krosnem 2018 niebawem!
fot. Krosno112.pl


29 kwietnia 2018

Lotnisko, Rynek
15.00-18.00, lotnisko
I Krośnieńskie Mistrzostwa Paralotniowe o puchar Prezydenta Miasta Krosna
Operator: Aeroklub Podkarpacki. Szkoła Lotnicza - sekcja paralotniowa

20.00, rynek
Impresje muzyczne
Zamieszańcy

21.00, rynek
Uroczyste otwarcie zawodów
Prezentacja załóg balonowych

30 kwietnia 2018
Lotnisko
11.00-18.00
Strefa warsztatowa
Warsztat naukowy:
Planetarium
Wejście do planetarium o pełnych godzinach (grupy max. 25-osobowe). Wejściówki do odebrania w namiocie organizacyjnym w dniach imprezy.
Dziecięcy Uniwersytet Techniczny
Stanowiska naukowe: 
1. Fascynujący świat fizyki - stanowisko popularnonaukowe
2. Kuchnia molekularna - stanowisko z pokazami i prezentacją kuchni molekularnej 
3. Heweliusze Nauki - Science busking oraz 15-minutowe pokazy „Niech zabrzmi muzyka” (pokazy co ok. 1,15h, naprzemiennie z science busking)
Warsztat maszyn latających: balony
Operator: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Kroœnie

13.00-18.00
Piknik na trawie
Strefa relaksu

20.00-24.00
Balonowe party
Muzyka pop (radio hits)

Dj Alex Light
Dj Carry
Dj Mirjami
Jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich DJ-ek. Znana nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Świadczą o tym liczne zagraniczne bookingi, m.in. w Japonii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, W³oszech, Holandii, Turcji, Albanii, Jordanii, Indonezji, Malezji, Tajwanie, Czechach, Słowacji, Ukrainie, Estonii, Szwajcarii, Emiratach Arabskich czy Belgii. Grała na kilku zagranicznych festiwalach, na jednej scenie, z takimi postaciami jak Tiesto, Skrillex czy Mike Candys.

21.00
Nocna prezentacja balonów

1 maja 2018
Lotnisko
11.00-18.00
Strefa warsztatowa
Warsztat naukowy:
Planetarium
Akademia Młodego Inżyniera
Warsztat maszyn latających: samoloty
Operator: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Kroœnie

11.00-14.00
Pokazy lotnicze
Z udziałem zespołów akrobacji lotniczych, nowoczesnych i zabytkowych maszyn latających oraz skoczków spadochronowych
Operator: Lotnisko Krosno Sp.z o.o.

13.00-18.00
Piknik na trawie
Strefa relaksu

20.00-24.00
Balonowe party
Muzyka retro (lat 80/90.)

Dj Juri
Dj Carry
Dj Danny White
Znany w wielu słowackich i polskich klubach. Przygodę z konsolą rozpoczał 10 lat temu, jego ulubione style muzyczne to electro oraz electro-house. Publicznoœæ Balonów nad Krosnem z pewnością doceni jeden z jego atutów - jako Dj ze Słowacji świetnie mówi po polsku.

2 maja 2018
Lotnisko
11.00-18.00
Strefa warsztatowa
Warsztat naukowy:
Planetarium
Akademia Młodego Naukowca
Warsztat maszyn latających: latawce
Operator: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Kroœnie

13.00-18.00
Piknik na trawie
Strefa relaksu

18.00
Balonowe koncerty

I SHA-VII
Właściwie Nina Sawicka, urodziła sie i kształciła muzycznie w Polsce. Zauważona podczas warsztatów muzycznych Blues nad Bobrem przez Romana Puchowskiego, z którym kilka lat później nagrała kilka kawałków bluesowych. Gościła w Krośnie podczas Galicja Blues Festival. Występ z Tomaszem Krukiem uważa za moment zwrotny w swojej karierze. Po pierwszych sukcesach i zaistnieniu w środowisku muzycznym (jej piosenka pojawiła się na kultowej już płycie „Krakowskie klimaty bluesowe”) wyruszyła w świat, między innymi objeżdżając samotnie autostopem całe Stany Zjednoczone w ciągu trzech miesięcy. Ostatecznie osiadłszy w Bristolu (Wielka Brytania), coraz mocniej wrasta w lokalne środowisko muzyczne. Zdobywa coraz większą popularność dzięki unikalnym kompozycjom i bardzo ciekawej osobowości na scenie.

CHRIS JAGGER'S ACOUSTIC TRIO
Młodszy brat Micka Jaggera z The Rolling Stones. Swoją profesjonalną muzyczną karierę rozpoczynał we wczesnych latach 70., nagrywając dwa albumy: „You know the name, but not the face” (1973) i „The Adventures of Valentine Vox the Ventriloquist” (1974) dla Davida Geffena z Asylum Records z Los Angeles. Użyczył też swojego głosu na płycie Erica Claptona „No reason to cry” (1976).
Jako autor piosenek współpracował z francuskim producentem Frankiem Langolfem oraz pomagał bratu przy tworzeniu materiału na płyty The Rolling Stones „Dirty work” i „Steel wheels”.
Na początku lat 90. Chris powrócił do czynnego muzykowania albumem „Atcha” (1994), na którym oprócz towarzyszącego mu zespołu udzielali się: David Gilmour (Pink Floyd), Dave Stewart (Eurythmics) i Leo Sayer. Od tej pory koncertuje regularnie, głównie ze swoim zespołem Atcha lub folkowo-akustycznym Acoustic Trio (Europa, Kanada, Japonia, Australia), oraz nagrywa płyty. Ostatnim, dziewiątym z kolei studyjnym albumem Chrisa jest płyta „Concertina Jack” wydana pod koniec 2013 roku z gościnnym udziałem: brata Micka, członków sekcji dętej The Rolling Stones: Bobby'ego Keysa i Tima Riesa oraz byłego współpracownika Chrisa, znakomitego irlandzkiego gitarzysty Eda Deana. Muzyczna twórczość Chrisa Jaggera to mieszanka folku, bluesa, cajun i muzyki country, pełna żywiołowości, pozytywnej energii i radości z grania.

SOUND'N'GRACE
Wspaniałe głosy, energia, niesamowite emocje, chwile wzruszenia - tego dostarczy słuchaczowi chór Sound’n’Grace, okrzyknięty przez jurorów programu Mam Talent najlepszym chórem w Polsce! Sound’n’Grace to zespół, w którym każdy z wokalistów to doskonale oszlifowany diament, dzięki czemu razem tworzą bogactwo muzycznych możliwości. Zwykły wieczór zamienił w wyjątkowe wydarzenie, które zapadnie słuchaczom w pamięci na długo... Ci młodzi, utalentowani artyści to grupa przyjaciół, którzy pod kierunkiem jedynego w Polsce duetu dyrygenckiego: Ani Żaczek i Kamila Mokrzyckiego od 2005 roku wspólnie realizują pasję, jaką jest dla nich muzyka.

W ich repertuarze można znaleźć gospel, soul, r&b, jazz, funk, S’n’G świetnie odnajduja się na kameralnych, klimatycznych koncertach, jak i na wielkich scenach. W zależności od charakteru koncertu potrafią zbudować atmosferę spokoju i wyciszenia lub zafundować niesamowicie energetyczną, muzyczną eksplozję!
W czerwcu 2015 roku premierę miał debiutancki album studyjny grupy zatytułowany „Atom”. Płyta promowana była przez single: „Dach”, „Możesz wszystko”, „Nadzieja” i „Na pewno”. Piosenka „100” to zwiastun nowej płyty chóru Sound'n'Grace i Filipa Laty (uczestnika ostatniej edycji The Voice of Poland), której premiera odbyła się 17 listopada 2017. Album zawiera, poza znanymi już hitami „100”, „Sens”, „Gdy Gwiazdka” czy „Idealnie”, wiele znakomitych piosenek, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zabrakło również gości specjalnych, będzie można usłysześ głosy Filipa Laty, Mateusz Ziółki, Juli oraz Merghani.

GRZEGORZ HYŻY
Doskonałe poczucie rytmu, niepokojąco hipnotyzujący wokal, a przede wszystkim jasno określony pomysł na własną twórczość - to wszystko sprawia, że Grzegorz Hyży debiutuje w sposób, jakiego nie powstydziłby się nie jeden bardziej doświadczony artysta. Premiera debiutanckiego albumu „Z całych sił” miała miejsce 27 maja 2014 roku. Od tamtego momentu światło dzienne ujrzało 5 singli, wszystkie podbiły serca słuchaczy i okazały sie wielkimi przebojami (ok. 30 milionów odtworzeń klipów na YouTube). „Na chwilę”, „Wstaję”, „Pusty dom”, „Zagadka” czy "Pod wiatr" pozwoliły artyście ugruntować swoją pozycję na rynku muzycznym.
W 2017 roku wydaje „Momenty”. Drugi, długo wyczekiwany album to w karierze Grzegorza Hyżego moment szczególny. Otwiera bowiem nowy etap, naznaczony o wiele większą świadomością stylu i artystyczną ambicją. Miarą sukcesu drugiego albumu jest chociażby singiel „Pod Wiatr”, który osiągnął status Podwójnej Platyny z 22-milionową liczbą odtworzeń na YouTube, a „O Pani” stała się najczęściej graną polską piosenką w polskich rozgłośniach radiowych w 2017 roku.

Dodatkowe atrakcje:

1-2 maja 2018, lotnisko
I Podkarpacki Zlot Samolotów Lekkich
Operator: Lotnisko Krosno Sp.z o.o.

30 kwietnia - 2 maja 2018, około godziny 6.00 i 18.00
Konkurencje balonowe
Uzależnione od warunków atmosferycznych, a miejsce ich startu oraz zakończenia jest ustalane na bieżąco przed rozpoczęciem poszczególnych konkurencji przez Dyrektora Sportowego Zawodów
Operator: Fundacja Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej

Ponadto: 
- Skoki w tandemie 
Operator: Reaktor 24 
- Loty na paralotni w tandemie 
Operator: Aeroklub Podkarpacki. Szkoła Lotnicza- sekcja paralotniowa 
- Loty zapoznawcze szybowcem
Operator: Aeroklub Mielecki im. Braci Działowskich
Operator II: Aeroklub Podkarpacki. Szkoła Lotnicza - sekcja szybowcowa 
- Wzloty balonem na uwiêzi
Operator: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie

*Szczegóły dotyczące cen, zamówień, rezerwacji u poszczególnych operatorów usług.
- Wesołe miasteczko oraz punkty handlowe i gastronomiczne:
29 kwietnia 2018 (10.00 - 20.00), 30 kwietnia - 2 maja (10.00 - 24.00)

Strefa lotnictwa:
Symulatory lotu są w pełni profesjonalne i odwzorowują faktyczne warunki panujące podczas lotu. 
- Symulator lotów szybowcem - kształt modelu przypomina kokpit prawdziwego szybowca. Program komputerowy symuluje zachowanie prawdziwego statku powietrznego w locie lub w innych fazach.
- Symulator lotu samolotem Virtual Reality - symulator przeznaczony jest do prezentacji podstawowych właściwości samolotów oraz zapoznania z podstawami pilotażu. Wirtualna rzeczywistość umożliwia rozglądanie się w trakcie lotu symulacyjnego, a także generowanie odczuć związanych z widzeniem stereoskopowym. 
Demonstratory naukowe:
- Tunel aerodynamiczny - eksponat składa się z dmuchawy, która wymusza przyśpieszony przepływ powietrza w przestrzeni, w której znajduje się fragment skrzydła o specjalnie dobranym profilu lotniczym. Eksponat obrazuje opływ powietrza wokół skrzydła samolotu, a animatorzy wyjaśniają w jaki sposób samolot unosi się w powietrze.
- Alfabet Morse’a - przy pomocy klucza telegraficznego użytkownik wpisuje wybrane słowo, np. swoje imię i sprawdza poprawność wykonanych znaków na ekranie monitora. Użytkownik po przeciwnej stronie ma za zadanie rozszyfrowanie przesłanego słowa.
- Koła zębate - eksponat pozwala zobrazować sposób działania przekładni zębatych, a dzięki kilku rodzajom konfiguracji kół zębatych, użytkownik może uzyskać różne prędkości obrotowe.
- Łamigłówki - to zbiór zadań i zagadek logicznych do rozwiązania, które wymuszaja kreatywność uczestników.

Strefa konstruktora:
- Most Leonarda - uczestnicy mają za zadanie zbudować drewniany most w kształcie łuku, bez żadnych elementów wspierających oraz bez użycia kleju, sznurka lub gwoździ.
- Skrzydła - uczestnicy będą mogli samodzielnie wykonać skrzydła, które następnie można założyć na plecy.

Stanowiska piknikowe (strefa doświadczeń):
- Ciecz nienewtonowska - uczestnicy mogą pobawić siż różnokolorową cieczą, która zachowuje się różnie pod wpływem naprężenia. W zależności od siły działającej na taki ośrodek, a także szybkości ich zmienności może zachowywać się podobnie do ciał stałych, np. pękając bądź odkształcając się lub rozpływać się jak ciecz.
- Polimerowy glut z boraksu - uczestnicy sami „produkują” masę w różnych kolorach. Substancja ta dopasowuje się do każdego naczynia, daje się z łatwością formować, rozciągać, pęka i odbija się od podłoża. Eksperyment sprawia wiele frajdy małym dzieciom, a starsze mogą doświadczalnie sprawdzić jak z dwóch różnych substancji otrzymujemy trzecią o zupełnie innych właściwościach. 
- Kolorowanki – kolorowanki do wyboru (projektowane przez fundację, które tworzą historyjkę z tematyki lotnictwa.) 
- Klocki Clik Toys - przeznaczone są dla małych dzieci, które dzięki instrukcjom mogą samodzielnie zbudować różnego rodzaju budowle.
- Dodatkową atrakcją będzie demonstrator naukowy „Lustro Frankensteina”.

red.

 



Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ