Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 21 kwietnia 2025 07:17
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Krośnieński szpital zachęca panie do skorzystania z badań mammograficznych

W dniu Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi (15 października) dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie przypomniała, że do dyspozycji pacjentek jest supernowoczesny mammograf.
Krośnieński szpital zachęca panie do skorzystania z badań mammograficznych

Autor: Wojewódzki Szpital Podkarpacki w Krośnie

Zakup urządzenia był możliwy dzięki projektowi "Regionalne Centrum Południowego Podkarpacia - Kobieta i Dziecko", który był finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. - Wartość projektu to 19 mln zł, a jego realizacja wymagała przeprowadzenia 20 postępowań przetargowych - przypomina Piotr Czerwiński, dyrektor krośnieńskiego szpitala.

Mammograf został wyprodukowany przez firmę IMS, która tworzy kompletne systemy do badań skryningowych, pogłębionej diagnostyki i biopsji. - Są to najnowsze rozwiązania stosowane w mammografii, pozwalające przeprowadzić każdą procedurę diagnostyczną lub zabiegową - tłumaczy dyrektor Piotr Czerwiński. I dodaje, że krośnieński szpital jest jednym z pierwszych ośrodków w Polsce posiadających tak wysokiej klasy sprzęt.

Ze skierowaniem i bez

Krośnieńska lecznica zaprasza panie na badanie mammograficzne, które może uratować życie i zdrowie. Pacjentki przyjmowane są na podstawie skierowania od lekarza ginekologa.

Szpital oferuje też badania realizowane w ramach programu profilaktyki raka piersi, który finansowany jest przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Badania wykonywane są bez skierowania, w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Szpitala. Obowiązuje rejestracja osobista lub telefoniczna (tel. 13 43 782 62) w środy i czwartki w godz. 7:30 – 14:30.

Program przeznaczony jest kobiet w wieku od 50 do 69 lat. Badania mammograficzne w ramach programu mogą być wykonywane co 24 miesiące lub co 12 miesięcy jeśli wśród członków rodziny (matki, siostry lub córki) wystąpił rak piersi lub mutacje genowe.

Z programu wyłączone są kobiety, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym piersi.

tom


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ