Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 09:04

11 pucharów w Libiążu i 14 Łabuńkach. Kolejne sukcesy krośnieńskich karateków

Młodzi karatecy przywieźli cenne puchary z Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin "Gwarek Cup" w Libiążu oraz X Mikołajkowego Turnieju Karate Kyokushin w Łabuńkach.

Autor: Krośnieński KKK

Na matach w Hali Sportowej w Libiążu o puchary walczyło 204 zawodników z 19 klubów. Organizatorem zawodów był Chrzanowski Klub Kyokushin Karate prowadzony przez shihan Zbigniewa Zielińskiego.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 9 zawodników oraz sensei Adam Buczyński jako sędzia.

Młodzi karatecy z Krosna zdobyli 11 pucharów. - Na szczególne wyróżnienie zasługuje Iza Mielech, zwyciężczyni w kata i kumite - mówi Roman Woźniak z Krośnieńskiego KKK.

Aleks Łączak zdobył dwa drugie miejsca – w kumite oraz kata. Dwukrotnie na podium stawała też Karina Korona – 2 miejsce w kata oraz 3 w kumite.

Jakub Prajsnar, Katarzyna Frankiewicz i Julia Pikuła zwyciężyli w swoich kategoriach w kumite. Natomiast Emilia Frankiewicz zajęła trzecie miejsce w kumite.

Niestety bez pucharowego powodzenia wystartował Alan Bożek.

W Łabuńkach koło Zamościa, 12 młodych krośnian walczyło o puchary X Mikołajkowego Turnieju Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział 124 zawodników. Organizatorem był Zamojski Klub Kyokushin Karate prowadzony przez shihan Krzysztofa Polichę.

Krośnieński KKK reprezentował też sensei Marek Sawczuk jako sędzia i senpai Wiktoria Bilska w roli sekundanta.

Patrycja Brej zdobyła 1 miejsce w kata oraz 2 w kumite. Oliwia Twardzik 1 miejsce w kumite a w kata – 3. Podwójnym srebrem cieszyła się Ewa Szuber, a brązem – Jakub Ornalik i Wiktor Niepokój.

Amelia Bilska wywalczyła 1 miejsce w kumite, Tomasz Szybiak – drugie w kata. Na najniższym stopniu podium w kata stanęli Alicja Szyszlak i Maciej Szybiak.

W zawodach wzięli udział również: Elena Ornalik, Kamil Szuber i Franciszek Miśkowiec.