Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 26 listopada 2024 09:55
Reklama dotacje rpo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kto może skorzystać z bezpłatnych dowozów na szczepienia przeciwko koronawirusowi?

Taką formę pomocy, zgodnie z rekomendacjami MSWiA, organizuje krośnieński magistrat. Miasto nie wyznacza ani terminu ani miejsca szczepienia, zajmuje się jedynie transportem osób do tego uprawnionych, które mają już wyznaczony termin szczepienia na terenie Krosna.
Kto może skorzystać z bezpłatnych dowozów na szczepienia przeciwko koronawirusowi?

Autor: Tomasz Jefimow

Przypominamy, że rejestracja na szczepienie odbywa się za pomocą:

Do bezpłatnego transportu do punktów szczepień, które organizuje UM Krosno, uprawnieni są mieszkańcy Krosna, którzy mają orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym, o kodzie R (upośledzenie narządu ruchu) lub N (choroby neurologiczne) albo odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami i mają trudności w poruszaniu oraz osoby, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień.

Magistrat zaznacza, że nie organizuje przewozu zespołu szczepiennego do osób leżących w domach. - To zadanie punktów szczepień, które w ramach finansowania przez Narodowy Fundusz Zdrowia realizują transport dedykowany takim osobom.

Jak zgłosić chęć skorzystania z bezpłatnego transportu do punktu szczepień:

W przypadku, gdy osoba będzie rejestrować się w wybranym punkcie szczepień, może złożyć od razu oświadczenie, że dysponuje orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności o kodzie R lub N lub że nie ma możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień.

W przypadku, gdy pacjent rejestruje się na szczepienie za pośrednictwem infolinii 989 lub e-rejestracji, może zgłosić potrzebę transportu bezpośrednio u koordynatora miejskiego ds. transportu w Urzędzie Miasta Krosna (tel. 13 47 43 105).

Koordynator pracuje w godzinach pracy urzędu: w poniedziałki od godz.7.30 do 16.30, od wtorku do czwartku od godz. 7.30 do 15.30 oraz w piątki od godz.7.30 do 14.30.

Podczas rozmowy z koordynatorem trzeba podać m.in.:

  • telefon kontaktowy do pacjenta lub opiekuna
  • kryterium kwalifikujące do przewozu
  • adres zamieszkania pacjenta
  • adres punktu szczepień
  • datę i godzinę szczepienia

Trzeba też określić czy osoba będzie poruszać się na wózku inwalidzkim oraz czy będzie jej towarzyszył opiekun.

Koordynator przyjmie zgłoszenie i po sprawdzeniu dostępności dowozu oddzwoni z informacją o szczegółach jego realizacji.

Wsiadając do pojazdu kierowcy trzeba będzie przekazać oświadczenia: o posiadaniu aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności (do pobrania tutaj) lub o braku możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień (do pobrania tutaj). Druki będą również dostępne u kierowcy.

tom


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ