Ścieżka "Po Dukli" ma 16 przystanków. Została zorganizowana w formie pętli. Rozpoczyna się i kończy przy Transgranicznej Informacji Turystycznej (ul. Trakt Węgierski 26a). To tu ustawiono Budkę Nietelefoniczną, która swoją oryginalną formą ma przyciągnąć, zwabić i zainteresować turystów odwiedzających Duklę, a także mieszkańców.
Na centralnej ścianie budki znajduje się aparat z słuchawką, a także opis poszczególnych przystanków ścieżki z tłumaczeniem na języki: angielski i słowacki. Na wewnętrznej ścianie znajduje się także schemat ścieżki, która ma długość 13,5 km. Na zewnętrznych ścianach są zdjęcia dukielskiego rynku z okresu międzywojennego, w rzucających się w oczy kolorach.
Korzystając z aparatu telefonicznego, można wsłuchać się w historię i informacje o każdym z 16 przystanków ścieżki "Po Dukli". Ich nazwy to:
- Transgraniczna Informacja Turystyczna w Dukli – Budka nietelefoniczna
- Kościół pw. św. Marii Magdaleny w Dukli
- Budynki: Sąd grodzki – Budynek Poczty - Dom pod lipami
- Klasztor OO. Bernardynów w Dukli
- Cmentarze wojenne w Dukli
- Cmentarz komunalny w Dukli
- Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych
- Aleja akacjowa
- Muzeum Historyczne – Pałac w Dukli
- Dąb szypułkowy w Cergowej
- Wieża widokowa na górze Cergowej
- Ruiny synagogi w Dukli
- Komora celna w Dukli
- Średniowieczna zabudowa rynku w Dukli
- Cmentarze żydowskie w Dukli
- Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dukli
Powstająca ścieżka historyczno-przyrodnicza uatrakcyjnia transgraniczny szlak rowerowy "Beskidzkie Muzea", który przebiega przez Duklę i Svidnik na Słowacji. Szlak, który zaczyna się i kończy się w Krośnie ma długość 321 km i łączy 18 muzeów – 12 po stronie polskiej i 6 po stronie słowackiej.
Ścieżka "Po Dukli" jest tworzona dzięki unijnemu wsparciu. Projekt „Dukla – Svidnik 360o" uzyskał dofinansowanie z Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG VA Polska – Słowacja 2014-2020.
Autor: tom
Zdjęcia: UG Dukla