Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

"Monitoring na cztery łapy" - projekt monitorujący przeciwdziałania bezdomności zwierząt

„Monitoring na cztery łapy” ma na celu monitoring działań związanych z realizacją przez gminy zadań z zakresu przeciwdziałania bezdomności zwierząt. Celem projektu jest także poprawa działań i upowszechnienie dobrych praktyk w zakresie przeciwdziałania bezdomności zwierząt oraz poprawa bezpieczeństwa mieszkańców i bioróżnorodności.
"Monitoring na cztery łapy" - projekt monitorujący przeciwdziałania bezdomności zwierząt

Autor: fot. pexels.com

Nie chodzi tylko o „kolejny projekt dla zwierząt”, z realizacji inicjatywy skorzystać mają także ludzie.

- Podkreślamy kwestie bezpieczeństwa. Niedawno okazało się, że w Jedliczu zgodnie z zawartą umową, podmiot odpowiedzialny za wyłapywanie psów ma aż 3 godziny na reakcję wobec zwierzęcia stanowiącego zagrożenie. Trzy godziny to naszym zdaniem za długozaznacza Piotr Dymiński z Fundacji Pasjonauci.

Projekt został zakwalifikowany do dofinansowania.


- Jesteśmy na etapie ustalania szczegółów umowy i budżetu przed podpisaniem właściwej umowy. Dlatego nie podajemy jeszcze żadnych dokładnych kwot i terminów. Wiadomo, że zadanie będzie realizowane przez ponad 12 miesięcy. Rozpocznie się prawdopodobnie już w grudniu tego roku. Wtedy chętnie podamy więcej szczegółów – mówi Piotr Dymiński.

W ramach działania powstanie Raport z monitoringu oraz publikacje na temat jego przebiegu. Punktem kulminacyjnym będzie zaproponowanie gminom z naszego regionu pakietu „dobrych praktyk”, tak by środki przeznaczane przez gminy na kwestie związane z przeciwdziałaniem bezdomności zwierząt były jak najlepiej wykorzystywane.

- Ostatnio na tym polu mieliśmy bardzo dobre doświadczenia z gminą Iwonicz. Także w mieście Krośnie widzimy dużo dobrej woli ze strony pracowników Urzędu Miasta i Straży Miejskiej – podkreśla Piotr Dymiński.

Ponadto odbędą się szkolenia z obszarów tematycznych związanych z projektem dla aktywistów i aktywistek oraz zrealizowana zostanie kampania proekologiczna.

„Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny realizowany jest przez konsorcjum w składzie: Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej (lider), Fundacja Edukacja dla Demokracji i Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Program jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG. Jego budżet to 23 miliony euro”.
Obszar 3. Budowanie kultury demokratycznej i zaangażowania obywatelskiego na poziomie lokalnym, w tym kwestie związane z ochroną środowiska.

 

MD


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ