Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jubileuszowa edycja "Mikołajkowego Czytania Dzieciom" w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie

Na dziesiątą edycję Mikołajkowego Czytania Dzieciom bibliotekarze zaprosili uczniów II klasy Szkoły Podstawowej nr 14 w Krośnie. Fragmenty opowiadania Katarzyny Wierzbickiej "Elf do zadań specjalnych" czytali zaproszeni goście. Nie zabrakło mikołajkowych prezentów.
Jubileuszowa edycja "Mikołajkowego Czytania Dzieciom" w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie

Autor: Tomasz Jefimow

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie "Mikołajkowe Czytanie Dzieciom" organizuje od 10 lat. Jedynie w ub. roku, z powodu pandemii i obowiązujących obostrzeń forma była nieco zmieniona. - Był to konkurs dla dzieci a nagrody wysyłaliśmy pocztą - przypomina Małgorzata Szybiak, dyrektor PBW.

W tym roku bibliotekarze postanowili wrócić do tradycyjnej formy "mikołajkowego czytania". Zaprosili na nie uczniów II klasy Szkoły Podstawowej nr 14 w Krośnie. 

Lekturą jubileuszowej edycji akcji głośnego czytania było opowiadanie Katarzyny Wierzbickiej "Elf do zadań specjalnych”. - Wprowadziło ono naszych gości w atmosferę przedświątecznych przygotowań - mówi Małgorzata Szybiak.

Fragmenty opowiadania czytali zaproszeni goście: Lucyna Opoń (kierownik krośnieńskiego oddziału Kuratorium Oświaty w Rzeszowie), Andrzej Dziugan (dyrektor krośnieńskiego oddziału Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie), lekarz Barbara Mrozek, bryg. Krzysztof Marszałek (zastępca komendanta miejskiego PSP w Krośnie) i asp. sztab. Paweł Buczyński (oficer prasowy KMP w Krośnie). W mikołajkowym spotkaniu z dziećmi wziął też udział insp. Leszek Buryła, komendant miejski policji w Krośnie.

Podczas "mikołajkowego czytania" nie zabrakło zabaw i rozwiązywania zagadek. Uczniowie otrzymali też świąteczny zestaw książek i upominki.

Dyrektor PBW w Krośnie podkreśla, że czytanie jest bardzo ważne. - Wpływa na rozwój wyobraźni i słownictwa, wzbogaca wrażliwość dziecka i uczula na ważne tematy społeczne. Jest również formą terapii - mówi Małgorzata Szybiak.

Bibliotekarze dodają, że głośne czytanie jest doskonałą formą spędzenia wolnego czasu dzieci z rodzicami, dziadkami, czy nauczycielami. - Można powiedzieć, że czytanie łączy pokolenia - mówi Małgorzata Szybiak.

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie wspiera szkoły, bibliotekarzy i nauczycieli. - Zasobem informacji, księgozbioru i czasopism, poszukiwania źródeł informacji, czy ich wskazywania - tłumaczy Małgorzata Szybiak. Dodaje, że biblioteka pomaga także w kształtowaniu postaw czytelniczych u dzieci i młodzieży. - Pokazujemy jak pracować z książką w trochę inny sposób niż na co dzień - mówi.

Autor: tom
Zdjęcia: Tomasz Jefimow



Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ