Podczas wydarzenia zobaczymy cztery zespoły taneczne i jeden wokalny działające w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza, w skład których wchodzą dzieci, młodzież i dorośli, osoby normatywne oraz ze szczególnymi potrzebami. Zaprezentowane zostaną solówki, duety oraz prezentacje zespołowe. Nie zabraknie wzruszających czy dowcipnych choreografii, a nawet niespodzianek dedykowanych szczególnym widzom – Mamom. Ze sceny zabrzmią też najpiękniejsze piosenki, takie jak „Nie ma jak u mamy” czy „List do mamy”.
- Publiczność pozna odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jakie? Tego dowiedzieć się będzie można podczas wydarzenia. Zdradzimy tylko, że będzie miał kto pytać, bo na scenie zobaczymy ponad 200 osób! – zachęcają organizatorzy.
Na scenie zaprezentuje się:
Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Taneczny KLEKS (RCKP Krosno)
Działający od 31 lat w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza. Specjalizuje się w technice „show dance”, ale tancerze w trakcie zajęć poznają także inne techniki taneczne. Zajęcia odbywają się z podziałem na 6 grup wiekowych. Praca w zespole wymaga od wszystkich ogromnej dyscypliny, wysiłku i odpowiedzialności, ale z drugiej strony daje poczucie dorosłości i uczy szacunku do sztuki. Udział i zaangażowanie całej grupy przyczyniają się do wielu sukcesów zespołu. Oprócz regularnych zajęć swoje umiejętności taneczne członkowie zespołu doskonalą podczas warsztatów z różnych dziedzin tańca, a dla najbardziej zaangażowanych organizowane są wakacyjne obozy taneczne, które są doskonałą okazją do integracji wszystkich grup. Tancerze biorą udział w najbardziej prestiżowych wydarzeniach tanecznych oraz mają możliwość ich tworzenia: organizują własne wydarzenia dla szerokiej publiki, np. zakończenia taneczne, koncerty okazjonalne czy koncerty tańca w ramach Krośnieńskich Dni Tańca.
Zespół Tańca Współczesnego STRECZ (RCKP Krosno)
Zespół powstał we wrześniu 2000 roku i pracuje głównie w oparciu o technikę tańca współczesnego, ale w repertuarze - oprócz choreografii typowo współczesnych - są również pokazy estradowe, których przygotowywanie oraz tańczenie sprawia członkom Strecza sporo radości. Zespół Tańca Współczesnego organizuje własne koncerty tańca oraz bierze udział w gościnnych występach, przeglądach i konkursach. Członkowie zespołu organizują własne wydarzenia dla szerokiej publiki, np. zakończenia taneczne, koncert „Taniec, taniec, taniec” czy koncerty tańca w ramach Krośnieńskich Dni Tańca. Absolwenci z powodzeniem kontynuują naukę tańca na uczelniach wyższych, niejednokrotnie też za granicą.
Grupy baletowe (RCKP Krosno)
Grupy baletowe to zespół baletowy działający przy Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Obecnie zespół liczy 80 tancerek, które pracują dwa razy w tygodniu, w czterech grupach wiekowych. Co roku grupy baletowe wystawiają widowisko w oparciu o technikę tańca klasycznego, przy użyciu tańca, scenografii oraz świateł młodzi tancerze opowiadają widowni bajkę. W tym roku prezentowanym publiczności widowiskiem jest „Tajemniczy Ogród”, a w ubiegłych latach publiczność miała okazję podziwiać takie widowiska jak: „Jak znaleźć prawdziwą księżniczkę”, „Piotruś Pan”, „Kopciuszek” czy „Jaś i Małgosia”.
Klaszcz Głośniej (RCKP Krosno)
Grupa działa przy Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza od listopada 2019 roku. Jest to pierwsza w Krośnie grupa taneczna dla młodzieży oraz dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną. Są to wspaniali tancerze - pełni pasji i zaangażowania w to, co robią - pracujący w dwóch grupach wiekowych. Zarówno starsza, jak i młodsza grupa występowała już na scenie. Tancerze Klaszcz Głośniej brali udział w warsztatach „To działa!”, których zwieńczeniem był spektakl „Znikające królestwo” w reżyserii Joanny Sarneckiej. Od marca zespół bierze udział w multizajęciach, które prowadzą nauczyciele wielu specjalności.
Studio Piosenki SWING
Studio Piosenki SWING działa od 26 lat i od pierwszego dnia ma tego samego instruktora. Wychowankowie wracają na koncerty, spotykają się, wspierają i kibicują kolejnym osiągnięciom. Lucyna Durał prowadzi zajęcia, stawiając sobie za cel rozwój talentu i osobowości oraz przygotowanie do występów estradowych swoich młodych podopiecznych. Naucza poprawnego śpiewu z odpowiednią interpretacją i właściwym sposobem poruszania się na scenie. Repertuar dobiera z uwzględnieniem indywidualnych cech i możliwości każdego uczestnika. Jej wychowankowie mają wiele okazji do publicznych wystąpień oraz do organizacji własnych wydarzeń, takich jak koncerty noworoczne czy zaduszki. Wielu z młodych wokalistów Studia Piosenki SWING zdobyło laury konkursów i festiwali różnego stopnia. Z powodzeniem uczestniczą w programach telewizyjnych jak The Voice of Poland czy Mam Talent. Studio Piosenki SWING koncertuje w Polsce, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie. Od kilku lat na scenie wokalistom towarzyszą muzycy-instrumentaliści.
Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, sala widowiskowa, ul. Kolejowa 1, Krosno
Termin: 28 maja 2023, godzina 17.00
Szczegóły: www.rckp.krosno.pl
Bilety: 30 zł, ulgowy 28 zł, z Krośnieńską Kartą Mieszkańca 25 zł
Bilety w sprzedaży w kasie RCKP:
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1 (p. 234)
Godziny otwarcia kasy RCKP: poniedziałek - piątek 10.00-17.30 oraz na godzinę przed wydarzeniem oraz w sprzedaży online: https://bilety.rckp.krosno.pl/
Źródło: RCKP Krosno