Wielkanoc to w Polsce czas wyjątkowy – przepełniony tradycją, duchowością i rodzinnym ciepłem. Jednym z najbardziej charakterystycznych symboli tego okresu są pisanki – barwne jajka, będące od wieków znakiem nowego życia i odrodzenia. W Jedliczu ta tradycja nabrała iście monumentalnego wymiaru – ozdobione pisanki osiągające ponad dwa metry wysokości zachwycają nie tylko rozmiarem, ale także kreatywnością wykonania.

W przedsięwzięcie włączyły się liczne organizacje z terenu Gminy Jedlicze, w tym: Młodzieżowa Rada Miejska w Jedliczu (przy wsparciu Wioletty Zygmunt i Aleksandry Malik), Miejskie Koło Kobiet Jedlicze-Centrum, Świetlice Opiekuńczo-Wychowawcze z Poręb i Podniebyla, Sołtys i Koło Gospodyń Wiejskich z Podniebyla, KGW Poręby, MDP i OSP Poręby, a także Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu.
Proces tworzenia pisanek był nie tylko artystycznym wyzwaniem, ale i okazją do wspólnego działania – łączenia pokoleń i integracji lokalnej społeczności. Każda z pisanek ma swój unikalny charakter – ozdobione wstążkami, sztucznymi kwiatami, żywymi gałązkami i innymi elementami dekoracyjnymi, emanują radością i wiosenną energią. Ich obecność na Rynku przyciąga uwagę mieszkańców oraz odwiedzających, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój.

Szczególne podziękowania kierowane są do artystów i wolontariuszy, którzy z ogromnym zaangażowaniem i sercem tworzyli te wyjątkowe ozdoby. Wyrazy wdzięczności należą się również strażakom z OSP Jedlicze, pracownikom JPGKiM oraz Urzędu Gminy w Jedliczu, a także Panu Jerzemu Dudzie, który zaprojektował i wykonał solidne konstrukcje pisanek.
Kolorowe, pełne życia mega pisanki będą zdobić jedlicki Rynek przez cały okres świąteczny, ciesząc oczy i przypominając o sile wspólnoty, tradycji i pięknie twórczej współpracy.
