Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Polsko-słowackie wydarzenie roku zostało wybrane. To otwarcie dróg wspinaczkowych w Czarnorzekach

O zwycięstwo w konkursie na najciekawsze i najbardziej innowacyjne wydarzenie zrealizowane w ramach mikroprojektów z obszaru Euroregionu Karpackiego walczyło pięć wydarzeń. Jednym z nich, które ubiegało się o tytuł, było otwarcie dróg wspinaczkowych w Czarnorzekach.
Polsko-słowackie wydarzenie roku zostało wybrane. To otwarcie dróg wspinaczkowych w Czarnorzekach

Autor: Tomasz Jefimow

Konkurs zorganizowało Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska. Do końca marca internauci decydowali które, ich zdaniem, wydarzenie powinno zwyciężyć. Do wyboru były: plener fotograficzny dla fotografów przyrody i kultury w Bieszczadzkim PN, otwarcie miniskateparku w Sanoku, otwarcie dróg wspinaczkowych w Czarnorzekach, warsztaty garncarskie w Zarszynie, warsztaty komunikacji marketingowej w Przeworsku.

Głosowanie odbywało się na profilu Facebook Stowarzyszenia Euroregion Karpacki. Każdy głos oddany przez uczestnika na dane wydarzenie liczył się tylko raz.

Organizatorzy konkursu tłumaczą, że tegoroczna nagroda ma szczególne znaczenie. - Ze względu na pandemię beneficjenci napotkali wiele trudności przy realizacji swoich działań. To dzięki ich zaangażowaniu i determinacji udało się zorganizować ciekawe i inspirujące wydarzenia.

Po podsumowaniu wyników okazało się, że najwięcej "polubień" zebrało otwarcie dróg wspinaczkowych w Czarnorzekach. Uroczystość przecięcia wstęgi odbyła się w sierpniu ub. roku.


Czytaj też: Nowa atrakcja turystyczna w gminie Korczyna. Są wytyczone nowe drogi wspinaczkowe nieopodal Prządek


Wydarzenie przyciągnęło wielu pasjonatów wspinaczek, turystów i miłośników Pogórzy.

Po części oficjalnej, której atrakcją było spuszczenie ze skały wstęgi biało-czerwonej, goście przeszli spacer, na którym zaprezentowano im wytyczone trasy.

"Transgraniczny szlak turystyki wspinaczkowej" to wspólny projekt gminy Korczyna i Fundacji Skalna Hrana w Presovie. W jego ramach zaplanowano połączenie w jeden sektor wspinaczkowy obszarów obejmujących teren Pogórza Strzyżowsko – Dynowskiego.

Oprócz przygotowania tras, zaplanowane zostały polsko-słowackie mityngi wspinaczkowe, które z przyczyn niezależnych zostały odłożone w czasie, oraz wydanie przewodnika.

tom


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ