Tomasz Soliński, wiceprezydent Krosna, tłumaczy, że współpraca będzie dotyczyła działań badawczo-rozwojowych, współdzielenia wiedzy, współpracy przy rozwijaniu programów nauczania w zakresie nowoczesnych technologii, udziału w szkoleniach organizowanych przez Nokię, konsultacji dotyczących wykorzystania nowoczesnych technologii w obszarze smartcity.
- Ten obszar w Krośnie też chcemy rozwijać i liczymy też na to, że młodzi ludzie włączą się w ten proces - mówi Tomasz Soliński.
Wiceprezydent dodaje, że inkubator ma być przestrzenią, gdzie będą mogli pracować nad rozwijaniem nowych produktów i technologii.
Nokia chce inspirować młodych ludzi, żeby pobudzić ducha przedsiębiorczości. - Z korzyścią dla Krosna, regionu i dla nas - mówi Sławomir Palczewski, dyrektor sektora publicznego transportu i energetyki Nokia Solutions and Networks. - W Krośnie widzimy unikalną energię, gwarantują to osoby, które spotkałem. Może się to przełożyć na wspaniały sukces.
Sławomir Palczewski tłumaczy, że Nokia chce oddać do dyspozycji uczniów, studentów, małych firm i przedsiębiorców nowoczesne technologie telekomunikacyjne.
Prof. Zbigniew Barabasz, rektor Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, podkreśla, że umowa z Nokią przyczyni się nie tylko do rozwoju kierunku informatyka na krośnieńskiej uczelni. - Współpraca będzie dla młodych ludzi oknem na świat - mówi. - A światową technologię będziemy przenosili w nasze środowisko i będą z niej mogli korzystać nie tylko przedsiębiorcy ale i uczniowie szkół średnich.
Autor: tom
Zdjęcia: Tomasz Jefimow