Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 27 listopada 2024 19:53
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Magiel przemysłowy do pralni hotelowej

Jakie magiel przemysłowy do pralni hotelowej wybrać? Na co zwrócić uwagę, szukając optymalnego rozwiązania dla swojego biznesu? Czym właściwie jest magiel, do czego służy i jak działa? Jeśli szukasz dobrej jakości magla, który sprawdzi się między innymi w pralni hotelowej, zapraszamy do lektury.
Magiel przemysłowy do pralni hotelowej
  1. Co to jest magiel przemysłowy?
  2. Magiel elektryczny – jak działa?
  3. Na co zwracać uwagę kupując magiel przemysłowy?

Zarówno restauracje, jak i hotele czy punkty gastronomiczne muszą dbać nie tylko o dobrą obsługę i jedzenie, ale i – jak w przypadku hoteli – o odpowiedni wygląd wnętrz. Czysta i wyprasowana pościel, firanki czy obrusy w restauracji to podstawa. W takich miejscach zwykle pierze się znacznie większą partię materiałów niż w domowym zaciszu. Aby zaoszczędzić czas na prasowaniu, warto wyposażyć swoją pralnię hotelową – czy inne miejsce – w odpowiedni magiel przemysłowy. Czym dokładnie jest magiel elektryczny? Odpowiadamy w niniejszym artykule.

Co to jest magiel przemysłowy?

Magiel przemysłowy to urządzenie, które wykorzystuje się do prasowania dużej partii tkanin. Rozwiązanie tego rodzaju stosuje się przy prasowaniu na przykład pościeli, pokryć materacy, obrusów, firanek czy zasłon. To świetna opcja dla takich miejsc, jak hotele, restauracje i punkty gastronomiczne, gdzie wspomniane materiały o - z reguły - regularnych kształtach pierze się i prasuje często oraz w sporej ilości. Magiel przemysłowy nie tylko gwarantuje, że dana tkanina będzie precyzyjnie wyprasowana, ale i sprawia, że samo prasowanie odbędzie się szybko i sprawnie.

Do najpopularniejszych urządzeń zalicza się między innymi magle pasowe oraz magle nieckowe. Magiel pasowy świetnie sprawdzi się zarówno w średnich, jak i dużych pralniach przemysłowych. Wyróżniają się doskonałą wydajnością oraz możliwością prasowania „na mokro”. To znaczy, że poszwy, serwety, prześcieradła czy obrusy należy jedynie odpowiednio odwirować – nie trzeba ich suszyć, by móc je wyprasować w maglu pasowym.

Magiel nieckowy natomiast to urządzenie, które poleca się głównie mniejszym pralniom przemysłowym, a także pralniom hotelowym czy domom opieki. Od modeli pasowych wyróżniają się głównie mniejszą wydajnością oraz niższą ceną. W przypadku jakości prasowania natomiast nie różnią się właściwie niczym. W porównaniu do magli pasowych przy urządzeniach nieckowych należy podsuszyć wyprane materiały w suszarce bębnowej, zanim rozpoczniemy ich prasowanie. Większość producentów zaleca, by wilgotność danego prania nie przekraczała 20-25%.

Jesteś zainteresowany zakupem magla? Wysokiej jakości i wydajne urządzenia znajdziesz w sklepie gp-pralnia.pl/magiel-przemyslowy – nie zwlekaj i już teraz znajdź optymalny magiel elektryczny dla siebie!

Magiel elektryczny – jak działa?

Standardowy magiel ma obracany walec. Do elementu tego przywiera część prasująca, najczęściej stalowa i oczywiście rozgrzewająca się. Część prasująca musi pasować do kształtu walca. W przypadku jego wielkości natomiast najlepszym rozwiązaniem będzie taki element prasujący, który obejmuje wałek na dużej powierzchni. Im większa część prasująca, tym lepszy uzyskamy efekt prasowania.

Z reguły magiel elektryczny nie nawilża prasowanej tkaniny, dlatego urządzenie wykorzystuje się tuż po praniu, gdy bielizna (tj. obrusy, firanki, pościel, prześcieradła itd.) są jeszcze nieco wilgotne. Zaawansowane produkty wyposaża się w specjalne systemy, które usuwają parę, jaka powstaje w trakcie prasowania.
Więcej informacji na temat działania magli elektrycznych znajdziesz na stronie sklepjakiejsfirmy.pl/profesjonalny-magiel-elektryczny – zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Na co zwracać uwagę kupując magiel przemysłowy?

Na początku musimy określić, jaki dokładnie magiel przemysłowy będzie dla nas odpowiednim rozwiązaniem – pasowy czy nieckowy? Następnie zwraca się uwagę na jego rozmiar. Szerokość uzależniona jest oczywiście od wielkości bielizny (tj. płaskich wyrobów włókienniczych), którą planujemy prasować za pośrednictwem magla. Warto wiedzieć, że magiel z walcem o szerokości 120 centymetrów umożliwia prasowanie bielizny, która ma szerokość 200 centymetrów. Oczywiście w takim przypadku prasowany materiał należy złożyć na pół. Tym samy otrzymamy tylko jedno zagięcie, które – jeśli jest taka potrzeba – usuwa się prasowaniem ręcznym.

Więcej informacji na temat parametrów związanych z szerokością, temperaturą czy szybkością pracy magli, znajdziesz na stronie bloog.pl/inne/magiel-przemyslowy-co-warto-wiedziec/ - koniecznie zapoznaj się z treścią, a następnie wykorzystaj tę wiedzę podczas szukania optymalnego rozwiązania dla siebie.

Warto decydować się na takie urządzenia, w których stosuje się elementy grzejne wyróżniające się optymalną odpornością na wilgoć. Koniecznie sprawdź, czy dany model ma wbudowany termostat bezpieczeństwa. Funkcja ta skutecznie zapobiega przegrzaniu urządzenia. Z dodatkowych opcji warto zwrócić uwagę na magle elektryczne, które umożliwiają obsługę zarówno manualną, jak i automatyczną. W przypadku obsługi manualnej użytkownik sam może ustawić zarówno temperaturę, jak i ewentualnie prędkość wałka. Magiel elektryczny z obsługą automatyczną natomiast nierzadko wyposaża się z kilka trybów prasowania, ustawionych z myślą o konkretnych tkaninach. W takim przypadku wystarczy wybrać odpowiedni program i gotowe.

Wybierając magle przemysłowe warto sprawdzić, czy ustawienia walca umożliwiają taśmy filcowe regulowanie. Wszystkie parametry techniczne znajdziesz na stronie sprzedawcy. Jeżeli interesuje cię możliwość wyodrębnienia oddzielnych zespołów prasowania, to warto o tym poinformować. Pozwoli to uzyskać idealny docisk bielizny i innych rzeczy. Można też zdecydować się na sprzęt pracujący z określoną prędkością typu prasowalnica elektryczna. Dobry walec dociskowy na pewno posłuży przez długi czas i zapewni wysoką wydajność procesu maglowania, więc warto zadbać, aby średnica walca była odpowiednia i działała we własnej osi w możliwie najdłuższym obwodzie.

Materiał zewnętrzny



Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ