Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 28 kwietnia 2025 13:11
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Krośnieńska Fundacja "Pasjonauci" rozpoczęła "Monitoring na cztery łapy". Na czym on polega?

W skrócie to działania ukierunkowane na pomoc w zapobieganiu bezdomności zwierząt. Program jest znacznie szerszy obejmuje m.in. kampanię proekologiczną i cykl szkoleń dla aktywistów. Te odbędą się też w następny weekend.
Krośnieńska Fundacja "Pasjonauci" rozpoczęła "Monitoring na cztery łapy". Na czym on polega?

Autor: Tomasz Jefimow

Fundacja "Pasjonauci" realizuje program "Aktywni Obywatele" finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG.

- Podpisaliśmy umowę i rozpoczynamy realizację projektu "Monitoring na cztery łapy" - mówi Piotr Dymiński, prezes Fundacji "Pasjonauci".

Tłumaczy, że projekt ma na celu monitoring działań gmin, związanych z przeciwdziałaniem bezdomności zwierząt oraz zebranie informacji o funkcjonowaniu programów opieki nad bezdomnymi zwierzętami.

- Nie chodzi tylko o "kolejny projekt dla zwierząt", z realizacji inicjatywy skorzystać mają także ludzie - zaznacza Piotr Dymiński.

Dodaje, że celem projektu jest także poprawa działań i upowszechnienie dobrych praktyk oraz poprawa bezpieczeństwa mieszkańców i bioróżnorodności.

Fundacja podkreśla kwestie bezpieczeństwa. - Niedawno okazało się, że w Jedliczu zgodnie z zawartą umową, podmiot odpowiedzialny za wyłapywanie psów ma 3 godziny na reakcję wobec zwierzęcia stanowiącego zagrożenie. Trzy godziny to dość długo - mówi prezes Fundacji "Pasjonauci".

Miłośnicy zwierząt za dobry przykład stawiają gminę Iwonicz. - Także w Krośnie widzimy dużo dobrej woli ze strony pracowników Urzędu Miasta i Straży Miejskiej. To dobrze rokuje na przyszłość - podkreśla Piotr Dymiński.

Fundacja "Pasjonauci" zapowiada, że w ramach projektu odbędzie się kampania proekologiczna, powstanie też raport z monitoringu oraz publikacje na temat jego przebiegu. - Punktem kulminacyjnym będzie zaproponowanie gminom z naszego regionu pakietu "dobrych praktyk" - mówi Piotr Dymiński.

Zorganizowane też będą szkolenia.

- Najbliższe będą dotyczyły prawnych zagadnień ochrony zwierząt i możliwości działania na tym polu - zachęca Piotr Dymiński.

Odbędą się one w sobotę 19 marca.

- Zdajemy sobie sprawę, że w obecnej sytuacji najbardziej zaangażowane osoby pomagają Ukrainie i uciekinierom, nie spodziewamy się wysokiej frekwencji. Jednak dla osób, które chcą zajmować się pomocą dla zwierząt, nasze szkolenie może być cennym doświadczeniem. Zapraszamy - mówi Piotr Dymiński.

Kontakt: [email protected], tel. 721 730 663

Autor: tom


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ