A to właśnie 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Poezji…
Po spotkaniu odbędzie się również wręczenie nagród laureatom IX Krośnieńskiego Turnieju Jednego Wiersza, którego uczestnikami jest młodzież z Krosna i powiatu krośnieńskiego.
Jeszcze do czwartku – 17 marca można zagłosować na swój ulubiony wiersz na Facebooku KBP, gdzie zostały opublikowane wszystkie nadesłane wiersze (kliknij tutaj).
Robert Król jest absolwentem polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim (wcześniej ukończył krośnieńską PWSZ). Debiutował w 2002 r. tomem „Gatunki śniegu”. W 2004r. maszynopisem zbioru „Lida” wygrał konkurs na książkę poetycką po debiucie w ramach Tyskiej Zimy Poetyckiej. W 2005 r. opublikował „Habitat”, a w 2009 r. „Pamięć podręczną”. W 2010 r. wydaje „Czternastki”, a w 2014 „O wchodzeniu w ogień” , natomiast w 2018 r. publikuje poemat „Polka”, za który był nominowany do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej (2019). Wiersze ogłaszał m.in. w Gazecie Wyborczej, Arkadii, Ha!arcie, Kartkach, Kursywie, Ricie Baum oraz Toposie. Jest laureatem wielu konkursów literackich, m.in. o laur Czerwonej Róży w Gdańsku, im. Rafała Wojaczka w Mikołowie, im. Stanisława Czycza w Krakowie, im. Haliny Poświatowskiej w Częstochowie, im. Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej w Katowicach.
Najnowszy zbiór wierszy R. Króla pt. „Dixieland. Widzenia beskidzko-nowojorskie” ukazała się pod koniec 2021 r. Maciej Libich o ty zbiorze pisze: „W dobie surowych moralitetów wiersze Roberta Króla brzmią odświeżająco – to opowieści, których rytm dyktuje zachłanna wyobraźnia. Historia miesza się tu z codziennością, fakty przeplatają z fikcją, a rozum dialoguje z sercem. Ze stron tej książki wyłania się prawdziwe, pełne życie”.
Bibliotekarze Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej zapraszają na spotkanie, którym KBP inauguruje również realizację projektu pn. „W książce jest moc!” z Programu Ministra Kultura i Dziedzictwa Narodowego „Partnerstwo dla książki” na który Biblioteka pozyskała w tym roku dofinansowanie.
Źródło: Krośnieńska Biblioteka Publiczna