Radni Krosna nie mieli wątpliwości co do zaciągnięcia czteromilionowego kredytu, który pozwoli na dostosowanie stadionu do rozgrywek zawodów DMP – PGE Ekstraliga.
Bronisław Baran, wiceprezydent Krosna, prosząc radnych o przyjęcie uchwały, zwrócił uwagę, że na władze miasta po awansie Wilków Krosno spada kolejne zadanie.
- Musimy spełnić wymagania licencyjne, które nakłada Główna Komisja Sportu Żużlowego oraz telewizja, która wspiera kluby sportowe - tłumaczył.
Podkreślił, że sukces klubu jest dużym wsparciem gospodarczym, społecznym i wizerunkowym dla Krosna.
Radny Adam Przybysz przed głosowaniem poprosił prezydentów miasta, by pamiętali też o innych obiektach, stadionach i salach sportowych, które wymagają inwestycji. Wyraził też nadzieję, że nie ucierpią inne dyscypliny sportowe w Krośnie.
- Nie będzie tak, że przez najbliższe lata nie będzie inwestycji w sale, czy obiekty sportowe - obiecał Bronisław Baran. - Szukamy wszędzie dofinansowań i analizujemy możliwości - mówił.
Czteromilionowe zobowiązanie, na które dziś (30 września) zgodzili się jednogłośnie radni, ma być podzielone na cztery zadania
- budowa wieżyczki sędziowskiej z dwóch kontenerów ułożonych na konstrukcji stalowej (z warunkowym dopuszczeniem na 2 lata) – 500 tys. zł
- przebudowa parku maszyn na podstawie uzgodnionego przez GKSŻ i EŻ projektu budowlanego – koszt to ok. 2,2 mln zł (z tegorocznego budżetu – 500 tys. zł)
- przebudowa odwodnienia liniowego – 1 mln zł
- wymiana bandy na prostych na bandę absorpcyjną z bramami i furtkami – ok. 800 tys. zł
Pieniądze na spłatę kredytu mają pochodzić z dochodów własnych miasta – podatku dochodowego od osób prawnych, podatku dochodowego od osób fizycznych, podatku rolnego, podatku od czynności cywilnoprawnych oraz opłaty skarbowej.
Autor: tom
Zdjęcia: Krosno112.pl, Dariusz Błażejowski, MG Drone