WARSZTATY ZIELARSKIE
Cykl warsztatów obejmuje 6 spotkań (każde po około 3 godziny), podczas których uczestnicy skorzystają z wiedzy specjalistek w zakresie zielarstwa. Prowadzącymi będą panie Małgorzata Sroka oraz Joanna Półchłopek.
W programie spotkań znajdują się zajęcia poświęcone poznaniu takich zagadnień jak zasady zbierania i przetwarzania ziół, właściwości i wykorzystanie owoców dzikorosnących, wykorzystanie ziół w kosmetyce, ziołolecznictwo.
Spotkania w ramach cyklu odbędą się w dniach: 4 listopada, 5 listopada, 18 listopada, 19 listopada, 1 grudnia, 2 grudnia. Zajęcia będą się odbywać w stałych godzinach: 16:00 - 19:00 w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej (ul. Kolejowa 29a, Krosno).
Szczegóły warsztatów oraz formularz zapisów znajduje się na stronie internetowej Etnocentrum.
WARSZTATY MUZYKANCKIE
W programie spotkań znajdzie się m. in. obsługa liry, czyli techniki jej właściwego ustawiania, a także doskonalenie technik gry, nauka pieśni i gry z akompaniamentem oraz techniki gry z trompetem.
Cykl warsztatów obejmuje 4 spotkania (każde po około 4 godziny).
Warsztaty są skierowane do wszystkich, którzy mają już doświadczenie z grą na instrumentach smyczkowych. Organizatorzy zachęcają do przyniesienia na zajęcia własnego instrumentu (nie jest to warunek obowiązkowy do udziału w warsztatach).
Spotkania w ramach cyklu odbędą się w dniach: 29 października, 12 listopada, 26 listopada, 10 grudnia. Zajęcia będą się odbywać w stałych godzinach: 15:00 – 19:00 w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej (ul. Kolejowa 29a, Krosno).
Szczegóły warsztatów oraz formularz zapisów znajduje się na stronie internetowej Etnocentrum.
Warsztaty są częścią przedsięwzięcia pn. "Krośnianie krośnianom - warsztaty tradycji". Założeniem przedsięwzięcia jest zorganizowanie i przeprowadzenie bezpłatnych warsztatów z ornitologii, tańców ludowych, zielarstwa, a także warsztatów muzykanckich i śpiewaczych. O szczegółach przedsięwzięcia można się dowiedzieć na stronie internetowej Etnocentrum (kliknij tutaj).
Przedsięwzięcie jest częścią projektu pn. „Kreujemy+Rozwijamy+Ożywiamy+Stymulujemy+Nakreślamy+Odmieniamy=KROSNO” na który Beneficjent - Gmina Miasto Krosno, uzyskał dotację w wysokości 15 328 498,86 PLN realizowany jest w ramach Programu Rozwoju Lokalnego. Projekt współfinansowany jest w 85% ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowanego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa. Celem projektu jest kompleksowa poprawa jakości życia w Krośnie oraz lepsze dostosowanie administracji Krosna do potrzeb mieszkańców, zgodne z hasłem, które stanowi nadrzędną narrację funduszy norweskich – „Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej”.
Źródło: Etnocentrum Krosno