Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 24 kwietnia 2025 17:43
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sprzątanie brzegów Wisłoka w Krośnie. Dwie akcje – społeczna i miejska

Wolontariusze, którzy przyłączyli się do 22. edycji akcji "Czysty Wisłok" skupili się na wysprzątaniu brzegów rzeki na odcinku od mostu przy ul. Asnyka do mostu przy ul. Okrzei. Dwa dni później magistrat zorganizował akcję sprzątania w zakolu Wisłoka nieopodal miejskiej pasieki i sadu.
Sprzątanie brzegów Wisłoka w Krośnie. Dwie akcje – społeczna i miejska

Autor: UM Krosno

"Czysty Wisłok" to akcja organizowana przez krośnianina Tomasza Tatrzańskiego. Ma swoje dwie edycje – wiosenną i jesienną. Ostatnia została przeprowadzona w sobotę (22 października). Przyłączyło się do niej ok. 20 ochotników.

- Sprzątaliśmy brzegi Wisłoka w kilku grupach, m.in w okolicach mostu przy ulicy Asnyka. W tym miejscu porządkowaniem zajęła się Aneta Więch, wychowawczyni z 9-10 HUFCA PRACY w Krośnie z młodzieżą oraz Adam Charzewski, radny dzielnicy Krościenko Niżne - relacjonuje Tomasz Tatrzański.

Dodaje, że największą grupę stanowili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Krośnie, którzy działają w wolontariacie kierowanym przez Katarzynę Drużbę.

- Oni poszli sprzątać pod mostem im. Klobassy-Zrenckiego i wały po obu stronach rzeki wzdłuż bazaru aż do galerii Zawodzie - informuje organizator akcji "Czysty Wisłok".

Wolontariusze śmieciami wypełnili prawie 60 worków. - To znaczy, że jest trochę czyściej - mówi Tomasz Tatrzański.

Zapowiada, że kolejna akcja sprzątania Wisłoka będzie przeprowadzona w marcu. - Zachęcam do zgłaszania szczególnie zaśmieconych miejsc nad Wisłokiem - mówi.

"Czyste, Zielone Miasta"

To akcja, którą zorganizował krośnieński magistrat w poniedziałek (24 października) w zakolu Wisłoka – nieopodal miejskiej pasieki i sadu miejskiego. Wzięła w niej udział blisko setka dzieci i młodzieży z krośnieńskich szkół. Zebrano prawie 100 kg śmieci.

Oprócz porządkowania uczestnicy zajmowali się też sadzeniem drzewek i krzewów otrzymanych od Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Przeprowadzono też warsztaty z robienia hoteli dla owadów. Nie zabrakło też warsztatów edukacyjnych, spotkania z pszczelarzami, wędkarzami i przyrodnikami.

Autor: tom
Zdjęcia: Archiwum Tomasza Tatrzańskiego, UM Krosno



Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ