Na zawodach każda drużyna miała do pokonania, podczas jednego przejazdu, osiem okrążeń - 2 230 metrów. Trzeba było się zmieścić w 43 minutach. Już samo zakwalifikowanie się do konkursowych przejazdów było sukcesem tym bardziej, że komisja podczas badania technicznego bardzo restrykcyjnie podchodziła do kwestii bezpieczeństwa.
Dużo załóg nie zostało dopuszczonych do zawodów. Nasz pojazd uzyskał wynik 133km przejechanych na 1litrze paliwa.
„Piła” to 39 kilogramowe dzieło studentów. Jest mała, niska, charakteryzuje się prostotą, aerodynamiką i oszczędnością. W całości została zaprojektowana przez studentów specjalności Mechatronika i Diagnostyka Samochodowa.
Nasz pojazd miał bardzo niskie koszty produkcji. Dostaliśmy z uczelni 20 tysięcy złotych, nasi koledzy z Łodzi mieli do dyspozycji dziesięciokrotnie więcej. Zagraniczne załogi miały budżety nawet rzędu miliona złotych.
Drużyna PWSZ przystąpi do przyszłorocznych zawodów. Młodzi naukowcy zdobyli doświadczenie jak najskuteczniej pokonywać trasę. Liczą, że dobry występ w stolicy Wielkiej Brytanii spowoduje, że uda im się znaleźć sponsorów, którzy pomogą w budowie "Piły II".
red., informacja prasowa