Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 29 kwietnia 2025 08:31
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Joanna Frydrych na czele wyborczej listy Koalicji Obywatelskiej

Na czele podkarpackich list Koalicji Obywatelskiej w wyborach do sejmu staną Joanna Frydrych i Paweł Kowal. W środę listy wyborcze do sejmu zostały zatwierdzone przez Radę Krajową Platformy Obywatelskiej.
Joanna Frydrych na czele wyborczej listy Koalicji Obywatelskiej

Autor: fot. krosno112.pl

Okręg 22

Joanna Frydrych wystartuje w Okręgu nr 22. Tuż za za nią zobaczymy Marka Rząsę, posła z Przemyśla. Trzeci będzie Marcin Piotrowski. Na miejscach od 4 do 22, w kolejności będą to: Marzena Dziurawiec, Krzysztof Kłak, Szczepan Łąka, Iwona Holzman, Jan Zych, Lucja Leja, Bogdan Kuliga, Tomasz Lignar (Zieloni), Maria Januszczyk (Inicjatywa Polska), Artur Dudek, Grażyna Kostka, Maria Słowik, Klaudia Janocha, Tomasz Biały, Adrian Kędryna, Zdzisław Kowalski, Marek Chludziński, Bogna Możdżeń i Antoni Pikul, radny Koalicji Obywatelskiej w sejmiku podkarpackim. 

Okręg 23

Paweł Kowal wystartuje z Okręgu 23 a za nim na drugim miejscu znajdzie się niezwykle charyzmatyczna posłanka Krystyna Skowrońska z Mielca. Podium zamknie Jacek Wiśniowski, prezydent Mielca. Póki co nieobsadzone jest czwarte miejsce. Dalej, w kolejności od 5 do 30 miejsca będą to: Bogusława Czachor, Krzysztof Lipczyński, Renata Butryn, Sławomir Czwal, Grażyna Potańska, Józef Gdański, Tomasz Cyran, Zbigniew Możdżeń, Anna Krajewska, Marta Kabara–Dziadosz, Michał Karkut, Krzysztof Trofiniak, Krzysztof Feret (szef podkarpackiej Nowoczesnej), Maja Drożdzak, Roman Kołacz, Agata Kawalec-Pałka, Dariusz Bukowski, Marcin Jurzysta (Zieloni), Rafał Niedzielski, Dariusz Żmuda, Agnieszka Wardas, Magdalena Czechowicz-Dulian, Urszula Owsiany, Katarzyna Paluch (Inicjatywa Polska), Małgorzata Sztaba Cholewa oraz Zdzisław Gawlik, przewodniczący Platformy Obywatelskiej na Podkarpaciu. 

 

l.p.

OPIS KANDYDATÓW OKRĘG 22

1.

Frydrych Joanna

samorządowiec i ekonomistka, od 2015 roku posłanka na Sejm RP. Od 1997 była zawodowo związana z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, pełniąc między innymi funkcję zastępcy dyrektora oddziału ds. dochodów w Jaśle. Od stycznia 2013 do grudnia 2014 była prezesem klubu piłkarskiego Karpaty Krosno. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz studiów podyplomowych na kierunku europeistyka na Wydziale Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego.

2.

Rząsa Marek  

Harcerz. Nauczyciel. Działacz sportowy i społeczny. Samorządowiec. Poseł. Szczęśliwy dziadek bliźniąt Elizy i Maksa. Kibic Realu Madryt i przemyskich drużyn. Nadal słucha Pink Floyd i ballad rockowych. Fotoamator. Życiowe motto: Liczą się ludzie!

3.

Piotrowski Marcin

Socjolog. Działacz społeczny i polonijny. Polityk samorządowy. Dyrektor i inicjator Festiwalu Folkowisko. Prezes Stowarzyszenia Folkowisko i Fundator Fundacji Humanitarnej Folkowisko. W aspekcie politycznym znany jest z tego, że jako jedyny z radnych powiatu lubaczowskiego zagłosował przeciwko wprowadzeniu tam strefy wolnej od LGBT. Współorganizował również Strajk Kobiet w Lubaczowie oraz angażował się w wiele akcji społecznych zarówno w Polsce, jak i za granicą.

4.

Dziurawiec Marzena

Aktywistka, nauczycielka, żona i matka, wierzy w siłę kobiet. Nadrzędną wartością są dla niej wolności obywatelskie i tolerancja. Stawia na nowoczesną gospodarkę.

W wolnym czasie zapalona ogrodniczka.

5.

Kłak Krzysztof

Człowiek Wolności i bezwzględny wróg Mafii PISowskiej. Zwolennik radykalnych rozliczeń jej rządów - zakończonych masowymi aresztowaniami i konfiskatami majątków.

6.

Łąka Szczepan

Nauczyciel. Wychowawca. Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego. Wieloletni samorządowiec. Przewodniczący Rady Miasta Jarosław. Wiceprzewodniczący zarządu Regionu Podkarpackiego Platformy Obywatelskiej.

7.

Holzman Iwona        

Lekarka. Kieruje oddziałem ginekologiczno-położniczym w szpitalu w Lesku. Walczy o godziwe warunki hospitalizacji kobiet oraz prawa kobiet. Przeciwniczka zamykania oddziałów położniczych.

8.

Zych Jan

Doświadczony samorządowiec. Wieloletni wójt gminy Korczyna. Bliskie dla niego wartości to praworządność, przestrzeganie konstytucji, stabilność prawa, decentralizacja zarządzania państwem, samodzielność finansową samorządu terytorialnego.

9.

Leja Łucja

Przemyśl

Emeryt, działacz polityczno-społeczny. Aktywna uczestniczka akcji w obronie sądów, praw kobiet oraz obrony praworządności.

10.

Kuliga Bogdan

Bezpartyjny. Wykształcenie wyższe - absolwent Wyższej Oficerskiej Szkoły Pożarniczej - Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie. Żonaty, dwoje dorosłych dzieci. Były oficer Państwowej Straży Pożarnej w stopniu nadbrygadiera (generała) Państwowej Straży Pożarnej (2014 r.) . Dowodził bezpośrednio wieloma działaniami ratowniczo - gaśniczymi na terenie byłego województwa Krośnieńskiego oraz województwa Podkarpackiego m.in. podczas powodzi w 2009 r . w miejscowości Ropczyce oraz w 2010 r. w powiecie tarnobrzeskim (Tarnobrzeg, Gorzyce). Od 2016 r po 35 latach służby ze stanowiska Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej przeniesiony został na zaopatrzenie emerytalne. Jest członkiem zespołu eksperckiego d/s bezpieczeństwa Platformy Obywatelskiej w woj. podkarpackim.

11.

Lignar Tomasz

33-letni zielony Rzeszowianin. Europeista z wykształcenia. Zawodowo związany od 14 lat z sprzedażą. Zwolennik dialogu i zrównoważonego rozwoju. Działacz ekologiczny i klimatyczny. Członek miejskiej sieci "OKO na Klimat". Bez obaw podejmuje problematyczne i czasami kontrowersyjne kwestie - zwolennik utworzenia Turnickiego Parku Narodowego i poszerzenia terenu Bieszczadzkiego PN o obszary cenne przyrodniczo i środowiskowo, obrońca symbolu miasta Rzeszowa, miłośnik muzyki alternatywnej i kultury współczesnej.

12.

Januszczyk Maria

Prawniczka i doktorantka Uniwersytetu Warszawskiego. Członkini Stowarzyszenia Prawnicy na Rzecz Zwierząt oraz działaczka społeczna. Działania pro-zwierzęce prowadzi zarówno na poziomie ogólnokrajowym, jak i poprzez wspieranie organizacji oraz osób działających na rzecz zwierząt na terenie Przemyśla i okolic.

13

Dudek Artur

Zamieszkały w Jaśle. Lat 55. Żonaty. Dwoje dorosłych dzieci. Wykształcenie wyższe. 28 lat w służbie Policji. Obecnie emeryt. Prowadzi własną działalność gospodarczą.

14

Kostka Grażyna

Nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem pedagogicznym. Pracuje również jako doradca metodyczny z nauczycielami i dyrektorami szkół.

15

Słowik Maria  52 lata. Matka dwóch dorosłych synów. Przedstawiciel handlowy. W życiu dla niej liczy się rodzina i ludzie jakimi się otacza i to dla nich udziela się społecznie w szkołach, przedszkolach i placówkach osób niepełnosprawnych. Dla nich piszę i maluję obrazy. Propaguje kulturę polską.

16

Janocha Klaudia        

Najmłodsza kandydatka na liście. Prawnik. Widzac rażącą niesprawiedliwość w przepisach ma na celu zmieniać prawo na lepsze, bo prawo powinno być dla ludzi. Poprzez swoj start w wyborach chce zachęcić najmłodszą grupę społeczną do udziału w glosowaniu.

17

Biały Tomasz

Samorządowiec. Radny drugiej kadencji Rady Miasta Krosna. Reprezentant Polski samorządowców w piłce nożnej.

18

Kędryna Adam

powiat leski

sołtys wsi Huzele, zaangażowany w protesty w obronie praworządności

19

Kowalski Zdzisław

Inżynier budownictwa. Emeryt. Żonaty. 2 synów. 3 wnucząt. Pracownik sanepidu w Sanoku. Własna działalność gospodarcza. Asystent europosła. Pracownik starostwa powiatowego. Członek PO od jej założenia. Przewodniczący struktur powiatowy w Sanoku. Jego pasja to turystyka i polityka.

20

Chludziński Marek

Przewodniczący Nowej Generacji Młodych Podkarpackie i wiceprzewodniczący PO powiatu przemyskiego. Działacz społeczny na rzecz aktywności młodych ludzi w życiu publicznym. Inicjator i organizator europejskiego wydarzenia "Solidarni z Ukrainą" w Przemyślu.

21

Możdżeń Bogna

magistra kosmetologii i przedsiębiorczyni prowadząca gabinet kosmetyczny w Jarosławiu oraz agencję content marketingową. Prowadzi media społecznościowe, gdzie pomaga kobietom w dbaniu o wygląd i rozwijaniu samoakceptacji. Jest mamą 5letniej Kai, a rodzicielstwo pokazało jej, jak wiele można jeszcze zrobić, by pomóc rodzinom mieszkającym w małych miastach.

22

Pikul Antoni

Architekt. Samorządowiec. Działacz opozycji antykomunistycznej i NSZZ „Solidarność”. Od 2012 do 2018 pierwszy wiceburmistrz Jasła. Od 2018 radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, którą ukończył w 1978 roku.

W 2014 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski odznaczył Antoniego Pikula Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za: wybitne zasługi dla transformacji ustrojowej, za działalność na rzecz rozwoju polskiego parlamentaryzmu, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i działalności społecznej

Źródło: HaloRzeszów i Koalicja Obywatelska

 


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ