Grubość pokrywy śnieżnej jest zróżnicowana, wzrasta wraz z wysokością i waha się od 40cm do 150 centymetrów w miejscach nawianych. Śnieg jest mokry i ciężki.
Dyrekcja BdPN ostrzega, że po nocnych opadach gałęzie mogą być obciążone śniegiem. - Prosimy o zwracanie uwagi na wygląd otoczenia i omijanie miejsc niebezpiecznych - apeluje.
Pracownicy Parku zalecają, by na szlak zabrać kijki i raczki. - W partiach szczytowych mogą się przydać rakiety śnieżne - informują.
Przy planowaniu trasy ważna jest rozwaga. Dyrekcja BdPN odradza wędrówki od Przełęczy pod Tarnicą w kierunku Przełęczy Goprowskiej i dalej w kierunku Krzemienia i Halicza. Tam szlak jest nieprzetarty.
- Dodatkowo prosimy o zwrócenie uwagi na duży nawis znajdujący się pod Tarniczką w rejonie niebieskiego szlaku schodzącego z Przełęczy Pod Tarnicą na Przełęcz Goprowską. Omijajcie to miejsce w miarę możliwości - radzą pracownicy BdPN.
W rejonie Tarnawy Niżnej oraz Bukowca parkingi są nie odśnieżone. Dyrekcja Parku prosi o niepozostawianie samochodów w pasie drogowym.
W góry warto wychodzić wcześnie, a trasę tak zaplanować, aby zakończyć ją przed zmrokiem. - Nigdy nie podejmujcie wycieczki samotnie. Zostawcie informację o planowanej trasie i godzinie powrotu - proszą pracownicy BdPN.
I apelują do turystów, aby pamiętali o pobraniu aplikacji "Ratunek". - Dzięki niej służby ratownicze są w stanie precyzyjnie ustalić położenie osoby potrzebującej pomocy - tłumaczą.
Przed wyruszeniem w góry należy sprawdzić aktualną prognozę pogody oraz mapę miejsc zagrożonych (TUTAJ). Dyrekcja Parku prosi również o zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym (TUTAJ).