Dyrekcja BdPN ostrzega, że na niektórych fragmentach szlaków są wiszące, oblodzone gałęzie. Grubość pokrywy śnieżnej wynosi od 20 do 130 centymetrów.
- W takich warunkach zalecane są rakiety śnieżne, miejscami raczki oraz kije trekkingowe. Ułatwi to wędrówkę i uchroni przed nieszczęśliwym wypadkiem - tłumaczą pracownicy BdPN.
Parkingi BdPN, które są odśnieżane i dostępne do parkowania samochodów:
- Wołosate wraz z dostępem do toalet,
- Ustrzyki Górne – wejście w kierunku Połoniny Caryńskiej,
- Przełęcz Wyżniańska, Brzegi Górne.
Droga na odcinku Tarnawa Niżna – parking Bukowiec, z którego można się wybrać do Źródeł Sanu jest przejezdna tylko do skrzyżowania z tzw. drogą błękitną (około 400 m od parkingu). Dalej zalecany przejazd samochodem z napędem 4x4.
Osoby wybierające się na ścieżkę przyrodniczo-historyczną "Tarnawa Niżna - Dźwiniacz Górny" w Tarnawie Niżnej proszone są o przechodzenie przez kładkę przy obiekcie – baza "Nad Roztokami".
Dyrekcja BdPN przypomina, żeby w góry wychodzić wcześnie a trasę zaplanować tak, aby zakończyć ją przed zmrokiem. - Nigdy nie podejmujcie wycieczki samotnie. Zostawcie informację o planowanej trasie i godzinie powrotu - zaznacza.
Pracownicy Parku apelują do turystów, aby pamiętali o pobraniu aplikacji "Ratunek". - Dzięki niej służby ratownicze są w stanie precyzyjnie ustalić położenie osoby potrzebującej pomocy - tłumaczą.