Zewnętrzną ścianę budynku będą tworzyć płyty warstwowe z wypełnieniem z wełny mineralnej. Władze miejskiej spółki komunalnej tłumaczą, że jest to materiał o wysokiej izolacyjności termicznej, odpowiedni dla budynku bloku energetycznego, odporny na warunki atmosferyczne i bardzo estetyczny.
Na elewacji w kolorze popielatym znajdą się elementy w kolorach logotypu Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego oraz logo spółki.
- Elewacja zewnętrzna została zamontowana na części budynku, w tym miedzy innymi na hali rozładunkowej oraz hali bunkrów. Po zakończeniu montażu płyt warstwowych planowane jest zamykanie całej konstrukcji dachem - informuje Jan Guzik, dyrektor ds. technicznych w Krośnieńskim Holdingu Komunalnym.
W ostatnim czasie na placu budowy bloku energetycznego wykonane zostały także fundamenty układu oczyszczania spalin i komina. W obrębie kotłowni zamontowany został podest na walczaku, podesty na kotle i ekonomizerze. Wykonane zostały prace związane z rurociągami i montażem zdmuchiwaczy.
Janusz Fic, prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego podkreśla, że budowa bloku energetycznego to największa inwestycja w dotychczasowej historii spółki.
- Jest ona ważna nie tylko dla nas, ale też dla lokalnych społeczności i okolicznych gmin, bo będzie mieć istotny wpływ na gospodarkę komunalną i zagospodarowanie odpadów w naszym regionie - podkreśla.