Zawody zostały zorganizowane przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Jaśle i ZP Liga Obrony Kraju w Krośnie przy współudziale KMP w Krośnie, KM PSP w Krośnie, Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Krośnie oraz posłanki Joanny Frydrych.
Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęła Wojewoda Podkarpacka Teresa Kubas-Hul oraz Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki.
- W zawodach mogły wziąć udział osoby pełnoletnie, które posiadają przeszkolenie strzeleckie - mówi Arkadiusz Pałys, przewodniczący ZT NSZZ Policjantów w Krośnie.
Na udział zdecydowało się 41 zawodników, którzy tworzyli 14 drużyn: Drużyna Krosno 1 i 2, KMP w Krośnie, LOK Krosno, Strzelcy 2024 Jedlicze, KM PSP w Krośnie, Straż Leśna, KPP w Jaśle, KPP w Sanoku, WCR w Jaśle, Związek Emerytów i Rencistów Policji w Krośnie, IPA Krosno, Samodzielny Pododdział Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie, KŻR LOK Radecznica.
- Celem zawodów było uczczenie Święta Wojska Polskiego, krzewienie idei strzelectwa sportowego i podnoszenie poziomu sprawności obronnej - podkreśla Jacek Makoś, prezes Zarządu Powiatowego LOK w Krośnie.
Zawodnicy strzelali z pistoletów bojowych Glock i P-98 (Glauberyt). Każdy miał do oddania po 13 strzałów z każdej broni, 10 było ocenianych.
- Co ważne celem była tarcza sportowa "olimpijka", na której "dziesiątka" jest mała. To podniosło poziom trudności zawodów - podkreśla Jacek Makoś.
Drużynowo zwyciężyli reprezentanci Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie. Drugie miejsce zajęła drużyna KŻR LOK Radecznica, a trzecie KPP w Sanoku.
W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Tendera, drugie Beata Raus a trzecie Ewa Armata.
Wśród mężczyzn najlepiej strzelał Tadeusz Czajka. Drugie miejsce zajął Dawid P. (SPKP Rzeszów) a trzecie Daniel K. (SPKP Rzeszów).