W ramach festiwalu, dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury (program „Promocja Czytelnictwa”), odbyło się 20 różnorodnych wydarzeń literackich. Celem projektu była promocja czytelnictwa oraz budowanie więzi między młodym pokoleniem a światem książek.
Wśród atrakcji znalazły się spotkania z popularnymi autorami i ilustratorami, takimi jak Agnieszka Frączek, Marcin Pałasz, Katarzyna Wasilkowska, Zofia Stanecka, Marcin Szczygielski i Marcin Bruchnalski. Uczestnicy mogli porozmawiać z twórcami, poznać ich inspiracje oraz zdobyć autografy. Magdalena Pilch poprowadziła międzypokoleniowe warsztaty tworzenia książek pop-up, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Mali czytelnicy mieli również okazję obejrzeć spektakle teatralne – „Ananas” w wykonaniu Teatru USZYTY oraz „Księgę Andersena” Teatru z Uśmiechem. Festiwal rozpoczął się czytaniem wierszy Czesława Miłosza przez licealistów z I LO w Krośnie, którzy zaprezentowali utwory poety w pięciu językach, co było elementem obchodów Roku Miłosza. Warsztaty twórcze prowadziła poetka i prozaiczka Urszula Honek.
Przez cały tydzień w Czytelni Głównej można było oglądać wystawę „MIŁOSZ dla współczesnych”, poświęconą życiu i twórczości polskiego noblisty.
W poszczególnych wydarzeniach uczestniczyli uczniowie krośnieńskich Szkół Podstawowych nr 3, nr 4, nr 6, nr 7, nr 14, nr 15; Niepublicznej Szkoły Podstawowej Niebieska 21, Przedszkoli Miejskich nr 1, nr 2, nr 5; uczniowie ze Szkół Podstawowych w Bóbrce, Faliszówce, Odrzykoniu i Tylawie. Natomiast z twórczością Czesława Miłosza „spotkała się” młodzież z I i II Liceum Ogólnokształcącego w Krośnie oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Krośnie.