Antoni Bolek, jest twórcą dzieł niepowtarzalnych, uważany za jednego z ostatnich rzeźbiarzy ludowych na Podkarpaciu. Ma 78 lat, mieszka na wsi, w Załężu (powiat jasielski), nigdy się nie ożenił. Najlepiej czuje się w swojej pracowni, którą sam postawił. Ale powiedzieć o Antonim Bolku, że jest rzeźbiarzem ludowym, to nic nie powiedzieć.
Dzieła sakralne Bolka zdobią ponad 50 kościołów, cerkwi i kapliczek Podkarpacia oraz Małopolski. Jego prace znaleźć można w kolekcjach prywatnych, muzealnych oraz kościołach w Polsce, Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.
Twórcy filmu portretują rzeźbiarza w naturalnym środowisku, ukazując jego sposób postrzegania świata i sztuki.
- Antoni ma duże poczucie humoru, więc dokument jest utrzymany w klimacie słodko-gorzkiej historii o życiu i sztuce - mówi Jakub Kowalczyk, reżyser filmu.
- Zdjęcia trwały kilka miesięcy, w tym czasie regularnie dokumentowaliśmy codzienność Antoniego i spotkania z ważnymi dla niego osobami, dzięki którym poznajemy naszego bohatera - mówi Piotr Trznadel, autor zdjęć do filmu.
Film dokumentalny „Bolek” zrealizowany został przez Muzeum Regionalne w Jaśle i firmę Trznadel Media, współfinansowany przez Podkarpacką Komisję Filmową w ramach Podkarpackiej Kroniki Filmowej ze środków Wojewódzkiego Domu Kultury i budżetu Województwa Podkarpackiego oraz Gminę Osiek Jasielski, Gminę Dębowiec, Powiat Jasielski, Miasto Jasło oraz sieć sklepów MPM.